Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Nevşehir’de maden ocağında göçük

26 Nisan 2014
Nevşehir’de maden ocağında göçük için yorumlar kapalı
Nevşehir’de maden ocağında göçük
Nevşehir’in Gülşehir ilçesine bağlı Gümüşyazı köyündeki maden ocağında göçük meydana geldi. İlk belirlemelere göre, 1 kişi öldü, 13 kişi yaralandı. 

Nevşehir’in Gülşehir ilçesine bağlı Gümüşyazı köyündeki maden ocağında göçük meydana geldi. İlk belirlemelere göre, 1 kişi öldü, 13 kişi yaralandı.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avanos ilçesine bağlı Büyükayhan köyü yakınlarında özel bir şirkete ait kömür madeninde gaz sıkışması nedeniyle patlama ve ardından göçükmeydana geldiğini ifade etti.

Olay sırasında kömür ocağında 14 kişinin bulunduğunu belirten Ceylan, şu bilgileri verdi:

“Olayda bir işçi hayatını kaybetti. Göçük sırasında ocakta bulunan 13 işçimizi de hastanelere sevk ettik. Müşahede altındalar. Vücudunda yanık olan iki işçi Ankara’ya sevk edilecek. İşçilerimizin çoğu ayakta tedavi ediliyor. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.”
Kayseri’de bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da Ceylan ile telefonda görüştü. Kazayla ilgili bilgi alan Yıldız, daha sonra Maden İşleri Genel Müdürlüğünden bir ekibin kazanın yaşandığı maden ocağında inceleme yapması için talimat verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.