Havadis16.com - 21 Kasım 2018, Çarşamba

Nilüfer Belediyesi 28 yaşında

14 Haziran 2015
Nilüfer Belediyesi 28 yaşında için yorumlar kapalı
Nilüfer Belediyesi 28 yaşında

Nilüfer Belediyesi’nin 28. kuruluş yıldönümü düzenlenen gecede kutlandı. Nilüfer Belediyesi’nin tüm çalışanlarının katıldığı gece renkli görüntülere sahne oldu.

Nilüfer Belediyesi 28. yaşını coşku dolu bir etkinlikle kutladı. Holiday Inn Otel’de düzenlenen gecede 28. kuruluş yıldönümü sevincini  Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, eşi Seden Bozbey, eski başkanlar Ziya Güney, Faruk Baykal,  7 Haziran seçimlerinde CHP’den Bursa Milletvekili seçilen Lale Karabıyık, Nurhayat Kayışoğlu, Orhan Sarıbal ve Erkan Aydın, CHP Nilüfer İlçe Baskanı Yücel Akbulut, Adalet ve Kalkınma Partisi Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, BBP Nilüfer İlçe Başkanı  Mustafa Aydın ile Meclis üyeleri, Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, muhtarlar  ve tüm personel hep birlikte  paylaştı. Gecenin açılışını Başkan Bozbey eşi Seden Bozbey ile dans ederek yaptı.

Fransa’dan ve Bulgaristan’dan gelen konuk heyetlerin de katıldığı gecede konuşma yapan  Başkan Bozbey, Nilüfer’i gülümsetmeye çalışan herkesin gecede bir arada olduğunu söyledi. İlk dönem Belediye Başkanı Ziya Güney ve bir sonraki dönem Başkanı Faruk Baykal ile Nilüfer’in bugünlere gelmesinde emeği geçen tüm milletvekilleri, Meclis üyeleri ve belediye çalışanlarına teşekkür eden Başkan Bozbey şöyle devam etti: “Nilüfer’de kent olgusunu hep beraber gerçekleştirdik. Artık Nilüfer örnek ve lider oldu. Bugün bir çok belediye Nilüfer’i takip ediyor, bizi örnek alıyorlar. Nilüfer Belediyesi tüm çalışmalarında demokrasiyi öne çıkaran bir kurum. Demokrasi bizim için hava kadar su kadar ekmek kadar önemli.”

“Önce insan” ilkesine sahip çıkın

Nilüfer Belediyesi’nin odak noktaları  demokrasi, özgürlük, katılımcılık, sosyal belediyecilik, eşitlik ve vicdana vurgu yapan Bozbey, Nilüfer Belediyesi olarak bu yönde önemli adımlar attıklarını ifade etti. Bozbey konuşmasını şöyle sürdürdü:  “ Nilüfer ailesinin her bireyi bu odak noktalarını sahiplenmeli. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, “önce insan” ilkemize sahip çıkacağınıza, vatandaşa hizmet noktasında “Gülümseyin Nilüferdesiniz” sloganımıza yakışan davranışlar içinde olacağınıza inancım tamdır..Sizleri seviyorum, bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da Nilüfer’in adını “ilk”lerle, “önce”lerle, “örnek”lerle Türkiye’nin Avrupa’nın, dünyanın sayılı kenti yapacağız”

Başkan Bozbey çalışanlardan Nilüfer Belediyesi’nin tüm etkinliklerine aileleri ile birlikte katılmalarını da istedi.

Bozbey konuşmaların ardın emekli olan personele teşekkür plaketi verdi. Ardından  Başkan Bozbey,  Eşi Seden Bozbey,  milletvekilleri,  Meclis üyeleri ve Başkan yardımcıları hep birlikte kuruluş yıldönümü pastasını kesti.

Başkan Bozbey gecede sahneye çıkarak   Keskin Bıçak ve Yeşil Ördek parçalarını  da seslendirdi.

“Nilüfer Dansı” sürprizi

Gecenin   sürprizi ise “Nilüfer  Dansı” oldu. Nilüfer Belediyesi Halk Dansları ekibi ve eşi Seden Bozbey  ile sahneye  çıkan Başkan Bozbey “Nilüfer Dansı” yaptı.  Başkan Bozbey Belediyede çalışan herkesin haftanın ilk gününe Halk Evi önünde  bu dansı yaparak başlayacağını söyledi ve “ Herkes bu dansı öğrenecek” dedi.

Büyük katılımın olduğu gece önce Baybora ardından da Bengü’nün seslendirdiği hareketli parçalarla devam etti. Nilüfer Belediyesi personeli geç saatlere kadar eğlence dolu bir gecede yaşadı.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.