Havadis16.com - 16 Temmuz 2018, Pazartesi

Nilüfer Meclis Üyeleri’nin eğitim programı tamamlandı

28 Mayıs 2014
Nilüfer Meclis Üyeleri’nin eğitim programı tamamlandı için yorumlar kapalı
Nilüfer Meclis Üyeleri’nin eğitim programı tamamlandı

 

Nilüfer’de 30 Mart seçimleri sonrası göreve gelen meclis üyelerinin görevlerini daha etkin ve verimli yapmasını sağlamak amacıyla organize edilen eğitim toplantılarının ilk etabı tamamlandı.

Eğitim programları Nilüfer’in ilk Belediye Başkanı ve Başkan Danışmanı Ziya Güney tarafından verildi. Eğitim ve bilgilendirme toplantılarına katılan meclis üyeleri 5393 sayılı Belediye Yasası, belediyelerin yetki görev ve sorumlulukları, metropolitan yönetimler, 6360 sayılı Yeni Büyükşehir Yasası, yerel demokrasinin güçlendirilmesi için yapılacak düzenlemeler ve kentsel dönüşüm yasası hakkında  bilgilendirildiler.

Toplantıda ayrıca Nilüfer Belediyesi Stratejik Planlama Müdürü Derya Özgök belediye hizmetlerinde esas alınan stratejik planlama konusunda seminer verdi.

Başkan Danışmanı Ziya Güney, Eylül ve Ekim aylarında ikinci etabı başlayacak bilgilendirme ve eğitim toplantılarına meclis üyelerinin yanı sıra yeni seçilecek Mahalle Komitesi üyelerinin de katılacağını belirtti. Güney “Amacımız zaten kendilerini mesleklerinde ve belediyecilik alanında geliştirmiş olan meclis üyelerimize deneyimlerimizi aktararak, hizmette bulunacakları 5 yıllık süreci en iyi ve en verimli şekilde gerçekleştirmelerini sağlamak.” dedi.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.