Havadis16.com - 23 Ekim 2018, Salı

Nimet Anne de sahada

5 Haziran 2015
Nimet Anne de sahada için yorumlar kapalı
Nimet Anne de sahada

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, 7 Haziran Genel seçimler kapsamındaçalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Seçimlere sayılı günler kala temaslarına tüm hızıyla devam eden Gözgeç, geçtiğimiz günlerde Dobruca Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Gözgeç, programda Balkanlardan gelen misafirler, Sivil Toplum Kuruluşları ve AK Parti Bursa Milletvekilli Adayları ile bir araya geldi. Dostluk ve dayanışma içerisinde geçen programın sürprizi Balkanlardan gelen Nimet Anne idi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın manevi annesi olan ve Bosna savaşında büyük zorluklar çeken Nimet Yahiç, herkesin deyimiyle Nimet Anne herkesin yoğun ilgisi ile karşılaştı. AK Parti’nin kıymetini bilin diyerek söze başlayan Nimet Anne, AK Partiye destek istedi. AK Parti’nin Balkanlara çok katkısı olduğunu belirten Nimet Anne, Recep Tayyip Erdoğan’ın Bosna’da güneş gibi doğdunu söyledi. AK Parti kazanırsa Türkiye kazanır, Türkiye kazanırsa Bosna da Kosova da Makedonya da kazanır diyen Nimet Anne AK Parti’ye destek olunmasını isteyerek sözlerini noktaladı.

 

Kahvaltının ardından Profesör Tezok Caddesine geçen Gözgeç ve Balkan misafirleri vatandaşlarla bir araya geldi. Seçim çalışmaları kapsamında esnaf buluşması da gerçekleştiren Gözgeç’in çalışmalarına AK parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı da katıldı.

 

AK Parti Milletvekili Adayı Emine Yavuz Gözgeç son olarak Demirtaş Mahallesinde yer alan seçim ofisi açılışını gerçekleştirdi. Büyük bir coşkunun yaşandığı açılışa Büyükşehir Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, Nimet Anne, Balkanlardan gelen misafirler ve vatandaşlar katıldı. Bosna’dan gelen Nimet Anne’nin yanı sıra Kosova, Makedonya ve Karadağ’dan gelen üst düzey yöneticiler ve profesörler de açılışta yer alarak Gözgeç’e destek verdiler.

 

Yoğun bir katılımın yaşandığı törende konuşan Gözgeç şunları söyledi: “Yeni Türkiye’nin inşası için bu desteğin devamına ihtiyacımız var. Bu desteğin devamının olmaması halinde muhalefetin bu temelin üstüne bir şey bina edemeyeceğini düşünüyoruz. Muhalefetin tek vaadi koalisyon.  Biz biliyoruz ki koalisyon dönemlerinde hükümetlerin ömrü 1 yıl bile sürmedi. Koalisyonlar darbelerle, özgürlüklerin kısıtlanmasıyla hatırlanmaktadır. Biz istiyoruz ki yeni anayasayla daha özgür, daha demokratik daha şeffaf bir ülkede yaşayalım.  İnsan onurunu temel alan sivil bir anayasamız olsun.”

 

Konuşmanın ardından hep birlikte yeni seçim ofisinin açılışı kurdelesi alkışlar eşliğinde kesildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.