Havadis16.com - 19 Aralık 2018, Çarşamba

OKUL SPORLARINDA HEDEFLER BELİRLENDİ

15 Ocak 2016
OKUL SPORLARINDA HEDEFLER BELİRLENDİ için yorumlar kapalı
OKUL SPORLARINDA HEDEFLER BELİRLENDİ

Büyükşehir Belediyesi’nin okul spor etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle ortaklaşa düzenlediği Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri, okulların açılmasıyla tekrar hız kazandı. Abdurrahman Vardar İlköğretim Okulu’ndaki okul spor etkinliklerinin açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 2015-2016 eğitim öğretim yılında 216 bin öğrenciyi sporla buluşturmak istediklerini söyledi. Resmi müsabakaların dışında kalan sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlerin yapıldığı Fiziksel Etkinlik Oyun Günleri ve Büyükşehir Okul Sporları, okulların açılmasıyla tekrar start aldı. Şu ana kadar 2 ayda  28 bin öğrenciyi sporla buluşturan proje, Nilüfer İlçesi Abdurrahman Vardar İlköğretim Okulu’nda da öğrencilere keyifli dakikalar yaşattı.

 

Abdurrahman Vardar İlköğretim Okulu’ndaki etkinliklerin açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında Aralık ayında açılışı yapılan okul etkinliklerinin 17 ilçede değişik programlarla devam ettiğini vurguladı. Bugüne kadar 3 merkez ilçede 18 okulda 15 bin 746 öğrencinin etkinliklerle buluştuğunu, diğer 14 ilçedeki 56 ilkokulda da 12 bin 250 öğrencinin organizasyonlara katılım sağladığını belirten Başkan Altepe, proje kapsamında 74 ilkokulda 28 bin öğrencinin fiziksel etkinlik ve oyun günlerinde buluştuğunu ifade etti. Başkan Altepe, “2015-2016 eğitim öğretim yılında Büyükşehir okul sporları kapsamında toplamda 17 ilçemizde 216 bin öğrenciye ulaşmayı hedefledik. Çalışmalarımız İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 17 ilçemizde Büyükşehir Belediyesinin destek ve katkıları ile devam etmektedir” dedi.

Bu sezon spor şenlikleriyle Bursa’nın tüm ilçelerinde çocuklara ulaşmayı ve onları spora teşvik etmeyi, kötü alışkanlıklardan alıkoymayı hedeflediklerini belirten Başkan Altepe, “Gençler boşa zaman geçirmesin, spor yapsın ve sağlıklı bir nesil olarak Bursa’nın Türkiye’nin geleceğine katkı koysun istiyoruz. Sizler bizim geleceğimizsiniz. O yüzden gözbebeğimizsiniz. Türkiye’nin olduğu gibi Bursa’nın da hedefleri var. Bu konuda size çok sorumluluk düşüyor. Şehrimize sahip çıkmak, doğayı koruyarak geliştirmek en önemli göreviniz. Onun için sizin en güzel şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Bu tür organizasyonları da bu nedenle yapıyoruz. Büyükşehir tüm imkanlarıyla arkanızda. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Etkinliklerin açılışında söz alan Abdurrahman Vardar İlköğretim Okulu Müdürü İlhan Sarıgül ise, öğrencilerin gelişimine katkı sağlayacak çalışma nedeniyle Başkan Altepe ile ekibine teşekkür etti.

Yüzlerce öğrencinin alkış ve tezahüratlarıyla renk kattığı şenliklere, Başkan Altepe’nin yanı sıra Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yunus Kaldırım da katıldı. Şenlikler kapsamında Karizma Şov Basketbol ve Jimnastik Gösterileri, fiziksel etkinlik parkur oyunları gibi etkinlikler de gerçekleştirildi. İlkokul öğrencilerinin hayli keyif aldığı şenlikler, eğitim öğretim döneminin sonuna kadar Bursa sınırları içerisindeki birçok okulda devam edecek.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.