Havadis16.com - 16 Temmuz 2018, Pazartesi

Osmangazi Belediyesi ulaşım yatırımlarına devam ediyor

28 Mayıs 2014
Osmangazi Belediyesi ulaşım yatırımlarına devam ediyor için yorumlar kapalı
Osmangazi Belediyesi ulaşım yatırımlarına devam ediyor

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yunuseli’ni Güneştepe ve Hamitler Mahallelerine bağlayacak olan Çamlık Caddesi yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Çamlık Caddesi’nin tamamlanmasıyla birlikte vatandaşların ulaşım konusunda büyük bir rahatlığa kavuşacağını söyleyen Başkan Dündar, çalışmaların en kısa zamanda tamamlanacağını müjdeledi.

Yapmış olduğu yatırımlarla ilçeyi adeta bir şantiyeye çeviren Osmangazi Belediyesi, ulaşım alanında yepyeni bir hizmeti daha ilçeye kazandırmaya hazırlanıyor. Yapım çalışmalarının devam ettiği Çamlık Caddesi’ndeki son durumu hakkında yetkililerden bilgiler alan Başkan Dündar, “Düzleştirme çalışmalarının devam ettiği 20 metre genişliğindeki Çamlık Caddesi tamamlandığında Yunuseli Mahallesi’ni Güneştepe ve Hamitler Mahalleleri’ni birbirlerine bağlayacak. Bu bölgelerimizde hızlı ve planlı bir şekilde yapılaşma yürütülüyor. Biz de bu bölgemizin alt yapı ve üst yapı, tretuvar ve asfaltlama çalışmalarını sürdürüyoruz. Çamlık Caddesi ile birlikte Osmangazi yeni bir ulaşım arterine kavuşmuş olacak.” dedi.

“Merkezdeki Kentsel Dönüşüme Katkı Sağlayacak”

Yunuseli, Güneştepe ve Hamitler mahallelerini kapsayan bölgede planlı şehirciliği uyguladıklarını ifade eden Başkan Dündar, “Bu bölgelerimiz imar planlarının uygulandığı, kaçak yapılaşmanın olmadığı yerler. Buralar gelişim bölgeleri olarak kentsel dönüşümün de önünü açıyor. Bu bölgemizdeki dönüşüm merkeze doğru baskı oluşturarak çöküntü alanlarının dönüşmesine de katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.