Havadis16.com - 17 Kasım 2018, Cumartesi

Osmangazi kaçağa göz yummadı

7 Eylül 2017
Osmangazi kaçağa göz yummadı için yorumlar kapalı
Osmangazi kaçağa göz yummadı

Osmangazi Belediyesi, Orhaneli yolu üzerinde tarım arazisine kaçak olarak inşa edilen işletmeyi yıktı.  Orhaneli Yolu üzerinde yaklaşık 4 bin metrekarelik tarım arazisi üzerine inşa edilen ve kaçak olduğu için hakkında mahkemece yıkım kararı alınan işletme, kararın Osmangazi Belediyesi tarafından işletme sahibine tebliğinin ardından yıkıldı. Sabahın erken saatlerinde işletmeye giden Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, jandarma eşliğinde mekanı tahliye etti. Ekipler, mekanın boşaltılmasının ardından yıkıma başladı.

 

Yapının yıkımı esnasında, ekipler ve bina sahipleri arasında gergin anlar yaşandı. Yıkıma tepki gösteren işletme sahipleri yıkıma engel olmaya çalıştı. Jandarma güçlerinin işletme sahiplerine müdahalesinin ardından yıkıma devam edildi. Geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen yıkımda, kaçak işletme iş makineleri ile yerle bir edildi.

 

Belediye yetkilileri, vatandaşları ruhsatsız ve kaçak yapılaşmaya yönelmemeleri konusunda uyarırken, kaçağa asla izin vermeyeceklerini belirttiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.