Havadis16.com - 14 Kasım 2018, Çarşamba

Osmangazi, kamulaştırmalarla dönüşüyor

12 Eylül 2017
Osmangazi, kamulaştırmalarla dönüşüyor için yorumlar kapalı
Osmangazi, kamulaştırmalarla dönüşüyor

Osmangazi Belediyesi, modern ve planlı şehir inşa çalışmalarını gerçekleştirdiği kamulaştırmalarla da hızlı bir şekilde sürdürüyor.Güncel verilere göre ise Osmangazi Belediyesi, 2017 yılının ilk 8 ayında toplam 34 bin metre karelik alanı kamulaştırdı.

Kamulaştırma çalışmalarını, Santral Garaj Mahallesi’nden Demirtaş, Panayır, Yunuseli’ne, İstiklal ve Küçük Balıklı Mahallelerinden Doburca, Geçit ve Ebu İshak Mahalleleribaşta olmak üzere ilçenin birçok mahallesindeyürüten Osmangazi Belediyesi, yılın ilk 8 ayında 34 bin metre karelik alanda kamulaştırma çalışmalarını gerçekleştirdi. Kent Meydanıkentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan kamulaştırma çalışmalarından, bölgelere kazandırılan yeşil alanlara, sosyal donatı alanlarına kadar ve çıkmaz sokakları bir bir açan Osmangazi Belediyesi,kamulaştırmalarla birlikte değişim vegelişimi hızlandırarak planlı ve modern bir şehir için tam gaz çalışıyor.

Başkan Dündar, “Kamulaştırmada İlk Sıradayız”

Osmangazi’dehızlı gelişime paralel olarak, yapılan imar düzenlemeleri ve şuyulandırmaçalışmalarıyla yeni yollar ve caddelerin planlara uygun şekilde düzenlendiğini ifade eden Osmangazi Belediye BaşkanıMustafaDündar, “Yaşanabilir bir şehir için ulaşımdan yeşil alana kadar planlı ve modern Osmangazi için çalışıyoruz. Bu anlamda çalışmalarımızı hızlandırmak adına da kamulaştırma çalışmaları yürütüyoruz” dedi.Başkan Dündar,“2017 yılının ilk 8 ayında 34 bin metre karelik alanı kamulaştırarak çıkmaz sokaklarımızı açtık, çeşitli bölgelerimizede yeşil alanlar kazandırdık. Muhtelif mahallelerimizdeise yapılan kamulaştırmalarla yeni yollar yaptık. Yol genişletme çalışmaları için ağaçları ve binaları kamulaştırarak projelerinhızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağladık. Yapılan kamulaştırma çalışmalarında yılın ilk 8 ayı için maliyetimiz,yaklaşık 42 milyon TL oldu. Bu anlamda bir kere daha görüyoruz ki Osmangazi, en çok kamulaştırma çalışmaları yürüten, hızlı gelişen ve dönüşen bir ilçedir. Belediye olarak hizmet dört bir yanda diyoruz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.