Havadis16.com - 18 Aralık 2018, Salı

Osmangazi Üniversitesi’nde rektöre karşı büyük eylem: Eylem sonrasında öğrencilere saldırı!

14 Mart 2013
Osmangazi Üniversitesi’nde rektöre karşı büyük eylem: Eylem sonrasında öğrencilere saldırı! için yorumlar kapalı
Osmangazi Üniversitesi’nde rektöre karşı büyük eylem: Eylem sonrasında öğrencilere saldırı!

Osmangazi Üniversitesi’nde yemekhane fiyatına tepki gösteren öğrencilere yapılan sert saldırıya karşı üniversitede oldukça kalabalık bir eylem gerçekleştirildi.

Osmangazi Üniversitesi’nde öğrencilere ÖGB saldırısı
Anadolu Üniversitesi Yunus Emre ve İki Eylül Yerleşkesi’nden gelen öğrencilerin de destek verdiği yürüyüş Osmangazi Üniversitesi Meşelik Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.

Oldukça büyük bir katılımın olduğu eylemde “AKP’nin rektörü Hasan Gönen istifa”, “İşkencesi rektör istifa” ve sık sık “rektör istifa” sloganları atıldı.

Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin üniversiteye girişte engellenmek istenmesi üzerine kısa süreli bir gerginliğin de yaşandığı eylemde öğrenciler rektörlüğün önüne yürüdü.

Burada öğrenciler adına rektörlük kapısına siyah çelenk bırakılırken, Eğitim Sen ve Eğitim İş’ten temsilciler de yaşananlara tepki gösteren açıklamalarda bulundu.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde öğrencilere yapılan sert saldırı büyük tepki çekerken  öğrenciler Rektör Hasan Gönen’i istifaya çağıran büyük bir eylem gerçekleştirdi.


Osmangazi Üniversitesi’ndeki eylemin ardından dağılan öğrencilere saldırı gerçekleştirildi. Büyükdere tramvay durağında inen öğrencilere buradan bekleyen bir grup saldırgan sopalarla saldırdı. Olayda yaralanan öğrenciler Eskişehir Onvak Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.