Havadis16.com - 17 Kasım 2018, Cumartesi

Osmangazi’de kış kültür sanatla renklenecek

29 Eylül 2017
Osmangazi’de kış kültür sanatla renklenecek için yorumlar kapalı
Osmangazi’de kış kültür sanatla renklenecek

Osmangazi Belediyesi, vatandaşların kültür sanat etkinlikleriyle dolu bir yıl geçirmeleri için hazırlıklarını tamamlarken, 2017-2018 kış dönemini kapsayan etkinlik takviminde konferanslar, söyleşiler, yarışmalar, kurslar ile çeşitli konser ve festivaller yer alıyor. Osmangazi Belediyesi yeni döneme, Seyyid Usül Kültür Merkezi’nde tarih ve tasavvuf konferansları kapsamında avukat, mutasavvıf ve müzisyen Ömer Tuğrul İnançer’in konuşmacı olarak katıldığı ‘Hasbihal’ konulu söyleşiyle başladı. Ayrıca Ekim ayı boyunca Ördekli Kültür Merkezi’nde farklı tarih ve saatlerde ‘Türkü Paneli ve Konseri, Oya Çeki’den keman resitali, kültür ve tarih konferansları kapsamında Prof. Dr. Hasan Köni ile söyleşi programı gerçekleştirilecek.

 

Konferansların ağırlıklı olduğu etkinlik takviminin Ekim 2017 – Mayıs 2018 tarihleri arasında Seyyid Usül Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek tarih kültür konferanslarıyla tarihte derin izler bırakmış isimler, etkinlik kapsamında söyleşilerle anılacak. Ördekli Kültür Merkezi’nde dünyaca ünlü Rus Piyanist Sergei Krançevko’nun katılımıyla çalıştay ve konser gerçekleştirilecek. Farklı ülkelerden bestekarların eserlerinin yer aldığı ‘Köprü Projesi Konseri’nin yanı sıra, Tarih Kültür Konferansları kapsamında da Prof. Dr. Kayıhan Engin ile söyleşi ve Orta Asya Musikisine ilişkin program yapılacak. Tarih kültür konferanslarının yanında Mevlana Liselerarası Şiir Yarışması, Genç Star Liselerarası Müzik Yarışması, Feraizcizade Mehmet Şakir Efendi Oyun Yazma Yarışması gibi yarışmalarla, Mehmet Akif Ersoy’u Anma Gecesi, Aliya İzzet Begoviç’i Anma Gecesi ile Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Konserleri gibi özel geceler, Osmangazi Belediyesi’nin 2017-2018 Kültür Sanat takviminde yer alan etkinliklerden bazıları.

 

Bunların dışında, Gökdere Kültür Merkezi’nde periyodik olarak düzenlenecek Türk Halk ve Türk Sanat Müziği Konserleri, Tiyatro Kursları ve Halk Dansları Kursu programları da, Osmangazi’de yaşayan sanatseverlerin takip edebileceği diğer etkinlikler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.