Havadis16.com - 16 Aralık 2018, Pazar

Osmangazi’de yaşlılar mutlu

8 Ağustos 2018
Osmangazi’de yaşlılar mutlu için yorumlar kapalı
Osmangazi’de yaşlılar mutlu

Sosyal belediyecilik alanında örnek projelere imza atan Osmangazi Belediyesi, ilçedeki yaşlı vatandaşlara yönelik sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmeyi sürdürüyor.

Osmangazi Belediyesi İşletmeler Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında, yaşlı vatandaşlar evlerinden alınarak şehrin tarihi ve kültürel mekanlarını gezdi. Yaşlıların moral bularak güzel bir gün geçirmeleri amacıyla yapılan projenin ilk gezisi 50 vatandaşın katılımı ile gerçekleşti. Saltanat Kapı’da başlayan gezide, Ulucami ve Ördekli Kültür Merkezi ziyaretinin ardından Osmangazi Belediyesi Soğanlı Kültür Merkezi’nde öğle yemeği yenildi. Daha sonra Sultan 1. Murad Hüdavendigar Camii ve Külliyesi ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Muradiye Külliyesi’ni gezerek yetkililerden bilgiler alan vatandaşlar, dualar ederek külliyeden ayrıldı. Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri ile son bulan gezide vatandaşlar, unutulmaz bir gün yaşadı.

 

Kendileri için düzenlenen gezi ile büyük moral bulduklarını ifade eden vatandaşlar, katkılarından dolayı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür etti. Gruplar halinde devam edecek olan şehir turu kapsamında geziye dahil olan yaşlı vatandaşlar, etkinlik sonunda belediye ekipleri tarafından tekrar evlerine bırakılıyor.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.