Havadis16.com - 14 Kasım 2018, Çarşamba

Osmangazi’de zabıta ekipleri her yerde

9 Eylül 2017
Osmangazi’de zabıta ekipleri her yerde için yorumlar kapalı
Osmangazi’de zabıta ekipleri her yerde

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, yaptığı sıkı denetimlerle vatandaşı tehdit eden her türlü unsurlara karşı göz açtırmıyor. Gelen ihbarları anında değerlendiren zabıta ekipleri, gıda imalathanelerinden ruhsatsız iş yeri denetimleri, yıkım çalışmaları, çevre ve semt pazarları denetimlerine kadar birçok alanda gerçekleştirdiği denetim ve çalışmalarını yıl boyunca aralıksız sürdürüyor.

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını korumak, gözetlemek, ruhsatsız iş yerlerine müsaade etmemek, park ve semt pazarlarında başta olmak üzere ilçe genelinde huzur ve refahı korumak amacıyla çalışmalarına gece gündüz tam gaz devam ediyor. İlçe genelinde bulunan çarşı karakolu başta olmak üzere Bağlarbaşı, Koğukçınar, Küplüpınar, Muradiye ve Demirtaş mahallelerindeki karakolların yanında çevre denetim karakolu ve bütün ilçeye yönelik çalışan seyyar faaliyetleri denetleyen birim ve semt pazarlarına bakan pazar bürosu ile Osmangazi’de usulsüz faaliyetlere göz açtırmıyor.

İlçe bazında denetimlerin aralıksız sürdüğünü dile getirenyetkililer,vatandaşların gördükleri olumsuzlukları kendilerine anında bildirmeleri durumunda gereken işlemlerin yapılacağını ifade etti. Yetkililer, vatandaşlardan parklarda vesemt pazarlarında gezerken çevreye karşı daha dikkatli olmaları ve gördükleri olumsuzluklar karşısında zabıta görevlilerine ulaşmalarını belirtirken, alışveriş yaparken de aldıkları gıda maddelerinin son kullanım tarihlerine ve ambalajlarına dikkat etmeleri gerektiği hususunda da tavsiyelerde bulundu.

Dündar, “Zabıta Ekiplerimiz, Titizlikle Çalışıyor”

Osmangazi’de ruhsatsız işyeri, kaçak yapılaşma ve halkın sağlığı ile oynanmasına kesinlikle müsaade etmeyeceklerinin altının çizenOsmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin bu çerçevede titizlikle çalıştıklarını belirtti. Başkan Dündar, “Vatandaşımızın sağlığı bizim için her şeyden önemli. Zabıta Müdürlüğümüz’e bağlı ekipler, başta gıda olmak üzere tüm işletmelere yönelik ruhsat, üretim izin belgesi, gıda sağlığı ve hijyen gibi konularda her gün düzenli şekilde denetim gerçekleştirmekte. Yapılan denetimlerde, insan sağlığını tehdit eden yada hileli ürün sattığı belirlenen işletme ve sahipleri hakkında gerekli yasal işlemler anında yapılmakta. Buradan, gıda başta olmak üzere her türlü imalat ve satış yapan esnaf ve vatandaşımızı kaçak ve hileli mal üretip satmamaları konusunda bir kez daha uyarmak istiyorum. Halkımıza da, bu tür kişi yada işletmeleri bize bildirmelerini istiyorum” dedi.

Pek çok alanda yapılan denetimlere de değinen Başkan Dündar, “Zabıta ekiplerimiz tarafından planlı denetimler kapsamında, 2017 yılının ilk 8 ayı içerisinde pazar alanlarında 4 bin 509 kez, iş yerlerinde 9 bin 340, mahalleler taranarak sokak bazlı ise 5 bin 980 kez denetim yapıldı. Yine aynı dönemdeki verilere göre ruhsatsız iş yeri işletenlerden dilencilere, yaya yolları ve kaldırımlarını işgal edenlerden seyyar satıcılara kadar toplam 4 bin 17 kişiye yasal işlem uygulandı. Yıkım ve tahliye çalışmalarına ilişkin de toplam 712 kez işlem uygulandı. Bu çalışmalarından dolayı zabıta ekiplerimizi kutluyor, daha yaşanabilir bir Osmangazi için çalışmalarının devamını diliyorum” diye konuştu.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.