Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Osmangazi’den eğitime kesintisiz destek

30 Ağustos 2013
Osmangazi’den eğitime kesintisiz destek için yorumlar kapalı
Osmangazi’den eğitime kesintisiz destek

Bursa’nın Keles ilçesine bağlı Kozbudaklar köyü, çocuklarının eğitim hayatında yakaladığı yüksek başarı oranı herkesi kıskandırıyor. Çocuklarının neredeyse tamamı, çeşitli üniversitelerde eğitim gören Kozbudaklar köyünün başarılı gençlerine, Osmangazi Belediyesi de  maddi ve manevi destek sağlıyor.

 

Geçimini hayvancılık ve meyve yetiştiriciliği ile sağlayan 135 haneli Kozbudaklar köyünün çocukları, eğitim hayatında yakaladıkları başarıları ile ailelerinin gurur kaynağı oluyor. Son yıllarda çilek ve kiraz üretimi ile dikkat çeken Kozbudaklar köyünde ikamet eden nüfus sayısı 320. Keles’e bağlı bir köy olan Kozbudaklar’ın çocukları, eğitim hayatında yakaladığı başarı ile herkesi kıskandırıyor. Halen 26 öğrencinin ilköğretim, 9 öğrenicinin de lise eğitimi için taşıma sistemle başka okullarda öğretim gördüğü Kozbudaklar köyünde, ilköğretim okullarında eğitim gören öğrenci sayısı 35. Buna karşılık köyün yüksek öğretimde okuyan çocuk sayısı ise 31. Bunların 19’u dört yıllık fakülte, 12’si iki yıllık Meslek Yüksek okulunda eğitimlerini sürdürüyor. Yükseköğrenim hayatına devam eden öğrencilerin dikkat çeken özelliklerinden birisi de, bayanların fazla olması. 31 yüksekokul öğrencisinden 18’i kız, 13’ü erkek.

 

Keles’e bağlı Kozbudaklar köyünün başarılı öğrencilerine, Osmangazi Belediyesi’de maddi ve manevi çeşitli katkılarda bulunuyor. Başkan Mustafa Dündar’ın davetlisi olarak Belediye’ye gelen çocukları, acil programı nedeniyle Bursa dışına çıkan Dündar’ın yerine, Başkan Yardımcısı Halil Döner ağırlardı. Belediye encümen salonunda çocuklarla bir araya gelen Başkan Yardımcısı Halil Döner, çocuklara eğitim hayatlarında başarılar diledi. Döner, “Sizler, bu ülkenin geleceğinin teminatısınız. Köyünüzde, bir yandan ailelerinize destek olup, bir yandan da eğitiminizi başarıyla sürdürmeniz, bizleri mutlu etti, gururlandırdı. Sizin gibi başarılı çocukları olduğu için aileleriniz ne kadar gurur duysa azdır. Bizler de, gerek eğitim hayatınızda, gerek sonrası için sizlere destek olmayı sürdüreceğiz” dedi.

 

Başkan Yardımcısı Halil Döner, Belediye’de konuk ettiği başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Döner, daha sonra birlikte öğle yemeği yediği öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Osmangazi’den eğitime kesintisiz destek Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.