Havadis16.com - 23 Eylül 2018, Pazar

Osmangazi’den muhtarlara modern bina

16 Mart 2017
Osmangazi’den muhtarlara modern bina için yorumlar kapalı
Osmangazi’den muhtarlara modern bina

 

Osmangazi Belediyesi tarafından yürütülen bakım ve düzenleme çalışmalarıyla modern bir görünüme kavuşan Osmangazi Muhtarlar Derneği, yenilenen yüzüyle hizmete açıldı.

 

Osmangazi Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar kapsamında Osmangazi Muhtarlar Derneği binasının tadilatı yapıldı. Binanın iç tefrişatı yapılarak mobilya ve perdeler yenilendi. Binanın kapıları değiştirildi. Ses sistemi oluşturuldu. Yepyeni ve modern bir görünüme kavuşan Osmangazi Muhtarlar Derneği, Osmangazi Kaymakamı Enver Ünlü, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, Marmara Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ferruh Sevimgil, Osmangazi Muhtarlar Derneği Başkanı İdris Aydın ve Osmangazi’de görev yapan muhtarların katıldığı törenle hizmete açıldı.

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yenilenen dernek binasının Osmangazi Muhtarlar Derneği’ne hayırlı olmasını dileyerek, “Osmangazi Muhtarlar Derneği, yıllardır aynı binada hizmet veriyordu. Yılların etkisiyle eskiyen ve yıpranan dernek binasını Osmangazi Belediyesi olarak yeniledik. Muhtarlarımız biz belediye başkanlarının en yakın çalışma arkadaşları. Mahallelerde ne eksik, ne sıkıntı var en iyi onlar biliyor. Osmangazi Belediyesi olarak mahallelerimize hizmet götürürken ve de mahallelerde yaşanan sorunların çözümü noktasında her zaman muhtarlarımız ile işbirliği içerisinde hareket ediyoruz. Başarıyı birlikte çalışarak yakalıyoruz. Projelerimizi ortak fikirler doğrultusunda yapıyoruz. Osmangazi Muhtarlar Derneği’nden dernek binalarının yenilenmesi konusunda bir istek geldi. Muhtarlarımızın bu isteklerini kırmayarak dernek binasını modern bir görünüme kavuşturduk” diye konuştu.

 

“VATANIMIZA, MİLLETİMİZE, DEVLETİMİZE SAHİP ÇIKALIM”

 

Son günlerde bazı Avrupa ülkeleri ile yaşanan kriz hakkında da konuşan Başkan Dündar, “Tüm dünya ülkemize ve bayrağımıza göz dikmiş durumda. Bizler, bizi biz yapan vatanımıza, milletimize ve devletimize sahip çıkmak zorundayız. Biz dik bir duruş sergilediğimiz sürece hiç kimse bize bir şey yapamaz. Bu bayrak başımızın üstünde dalgalandığı için şuan 80 milyon mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamını sürdürüyor. Hangi siyasi görüşte olursak olalım bayrağımız elden gittiği anda hiçbir şeyin anlamı kalmaz” dedi.

 

Osmangazi Kaymakamı Enver Ünlü ise yaptığı konuşmasında, “Muhtarlarımız demokrasinin temel taşları. Çok önemli görev ve sorumluluklar üstleniyorlar. Vatandaşların taleplerini bize ulaştırırken, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza da sahip çıkıyorlar. Muhtarlarımızla her zaman yakın işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Bizlerin mahallelerdeki eli ayağı konumundalar. Özverili çalışmalarından dolayı tüm muhtarlarımızı tebrik ediyorum. Osmangazi Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalarla dernek binası son derecek modern bir yapı halini almış. Yenilenen dernek binasının muhtarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Osmangazi Muhtarlar Derneği Başkanı İdris Aydın da, derneklerinin yenilenmesinde başta Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak, Başkan Dündar’a plaket takdim etti.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.