Havadis16.com - 11 Aralık 2018, Salı

Oulu`da kardeşlik buluşması

29 Ağustos 2013
Oulu`da kardeşlik buluşması için yorumlar kapalı
Oulu`da kardeşlik buluşması

Bursa’yı yatırımlarıyla çağdaş bir geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, kentin kardeş şehirleriyle de diyaloğu sıkı tutarak dostluk bağlarını güçlendirmeye devam ediyor.

Bursa ile Finlandiya’nın Oulu kenti arasında 1979 yılında başlayan kardeşlik ilişkileri, ilk günkü samimiyetiyle devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen ‘Yeni Oulu Şehri’ kutlamalarına katıldı. Bursa ile Oulu arasındaki 34 yıllık kardeşliği daha da anlamlı hale getiren ziyarette Başkanvekili Karadağ’a meclis üyeleri Servet Büyükpoyraz ile Münir Eroğlu da eşlik etti. Bursa heyeti, Oulu’daki kutlama programına katılırken aynı zamanda üniversitede uygulanan simülatörlü eğitim, geri dönüşüm ve katı atık yönetimi gibi alanlarda yapılan çalışmaları da yerinde inceleme şansı buldu.
Başkanvekili Karadağ, Oulu’da konuklarını örnek ev sahipliğiyle ağırlayan Belediye Başkanı Matti Pennanen ve Oulu Belediye Meclis Başkan Mari-leena Talvitie’e Bursa’ya özgü hediyeler verdi.

Oulu`da kardeşlik buluşması Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.