Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Ovaya can suyu

1 Ağustos 2017
Ovaya can suyu için yorumlar kapalı
Ovaya can suyu

Orhangazi Belediyesi’nin geçen hafta yapılan Olağanüstü Meclis kararı ile işletme, bakım ve yönetim sorumluluğunu devraldığı Güney Yaka Sulama Projesi’nin Karsak mahallesi ile Gölyaka Mahallesi arasında kalan binlerce hektarlık tarım alanını suya kavuşturacak olan sulamalar başladı.

İLK ETAPTA KANALLARA SU VERİLDİ

Geçen hafta alınan meclis kararı sonrasında Orhangazi Belediyesi’ne devir işlemleri başlatılan Güney Yaka Sulama Projesinin ilk etabında Gölyaka Pompasından su kanallarına ve havuzlara su basılmaya başladı. Cuma gününden bu yana verilen su ile birlikte bölgedeki çiftçi tarım alanlarında sulama yapmaya başladı.

BAŞKAN ÇAĞLAYAN İNCELEME YAPTI

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Gölyaka Pompaj İstasyonu’nda incelemelerde bulundu. Burada görevlilerden bilgi alan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Güney Yaka Sulama Projesinin ilk etabında sulamaya başladık. 22 yılın üzerinden projenin tamamlanması ve çiftçinin suya kavuşması bizleri de mutlu etti. Hükümetimiz son yıllarda bu proje için ciddi ödenekler ayırarak projenin tamamlanmasını sağladı. Böylece projeyi de tamamlamış olduk. İlk etabın ardından ikinci etap olan Gölyaka-Narlıca arasında testler de önümüzdeki süreçte yapılacak. Bu testlerin ardından bu alanlarda da sulamaya geçilecek dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.