Havadis16.com - 17 Aralık 2018, Pazartesi

ÖZDEMİR TORUN’A TEPKİLİ

28 Ocak 2016
ÖZDEMİR TORUN’A TEPKİLİ için yorumlar kapalı
ÖZDEMİR TORUN’A TEPKİLİ

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, Ak Parti  Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun’un parti üyelerine SMS atarak, Sayın Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesiyle, CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmasına tepki gösterdi. Cemalettin Torun’un Ak Parti üyelerini organize bir şekilde suç duyurusunda bulunmaya zorladığını söyleyen Şadi Özdemir, “AKP kurulduğu günden bu yana bir yandan mağduru oynarken, diğer yandan da halkın birbirine karşı nefret duygularını tetikleyen, barıştan uzak kavgacı gir politika izlemektedir. Politik beslenme zeminini, halkımızı bir birine düşürülmesi üzerine oturtan AKP, ülkemizde yaşanan zıtlıkların temel sorumlusudur. Bunu sürdüren de Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Şadi Özdemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 yıldır Ak Parti’nin hem resmi hem de gayrı resmi Genel Başkanı olarak hemen her gün, her kesime hakaret ettiğini iddia etti. CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, “AKP İl Başkanı Sayın Cemalettin Torun derhal özür dilemeli ve mesajını geri almalıdır” diyerek, kendisine şu soruları yöneltti:

1.Üyelerin üzerinden nefret suçu işlemektesiniz. Sonuçlarına katlanabilecek misiniz?

2.Yaratmaya çalıştığınız nefret ortamı sonucunda Genel Başkan’ımıza yapılabilecek saldırıların hesabını verebilecek misiniz?

3.Sosyal medya üzerinden yapılacak saldırıların manevi hesabını verebilecek misiniz?

4. Olmayan bir suç uydurarak yargıyı oyalamaya çalışıyorsunuz. TCK 267. Maddede tanımlı suçu işliyorsunuz. Bunu bir İktidar Partisi il Başkan’ı olarak doğru buluyor musunuz?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.