Havadis16.com - 13 Kasım 2018, Salı

Özel çocuklara Dündar sözü

3 Haziran 2015
Özel çocuklara Dündar sözü için yorumlar kapalı
Özel çocuklara Dündar sözü

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek çocuklara moral verdi. Başkan Dündar, hastane bahçesine engelli çocukların gönüllerince oynayabileceği özel bir ‘Engelsiz Park’ yapacaklarını müjdeledi.

Gerçekleştirdiği projelerle Türkiye’de birçok yerel yönetime örnek olan Osmangazi Belediyesi, klasik belediyecilik hizmetlerinin dışında spor, çevre, sağlık ve eğitim gibi alanlarda da yatırımlarını sürdürüyor. Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören çocukların engellerini hissetmeden oynayabilecekleri bir park yapmak için kolları sıvayan Osmangazi Belediyesi, hastane bahçesine çocukların rahatça kullanabilecekleri ‘Engelsiz Park’ inşa edecek.

Hastaneyi ziyaret ederek parkın inşa edileceği alanda incelemelerde bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin alanını büyütmek adına kamulaştırmalar yaptık ve yeni imar uygulaması ile bir alan elde ettik. Hastaneyi büyütmenin dışında, engelli çocuklarımızın faydalanması için bir de ‘Engelsiz Park’ yapıyoruz. Parkımızda çocuklarımızın engellerini hissetmeden eğlenip oynayabileceği oyun grupları olacak. Bu oyun gruplarını hastane bahçesine kurarak çocuklarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi Başhekimi Op. Dr. Çetin Bakır da, “Hastanemizin ön bahçesine Osmangazi Belediyemiz tarafından engelli çocuklarımızın gönüllerince oynayabileceği bir park inşa edilecek. Adı da ‘Engelsiz Park’ olacak. Bu parkta engelli çocuklarımız engellerini hissetmeden gönüllerince eğlenebilecek. Bu tür parklardan Türkiye’nin değişik noktalarında bulunmakta. Osmangazi Belediyemizin desteğiyle hastane bahçemizde de olacak. Hem engelli çocuklarımız hem de aileleri park inşa edileceğini duyduklarında büyük mutluluk yaşadılar. Çocuklarımız da çok memnunlar. İnşallah kısa süre içerisinde yapımı tamamlanarak çocuklarımızın hizmetine sunulacak” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.