Havadis16.com - 17 Aralık 2018, Pazartesi

“PARALEL YAPININ VE UZANTILARININ SONUNU GETİRECEĞİZ”

18 Ocak 2016
“PARALEL YAPININ VE UZANTILARININ SONUNU GETİRECEĞİZ” için yorumlar kapalı
“PARALEL YAPININ VE UZANTILARININ SONUNU GETİRECEĞİZ”

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, partisinin il başkanlığının gerçekleştirdiği 38. İl Danışma Meclisi Toplantısındaki konuşmasında paralel yapı ile mücadele vurgusu yaptı. Torun, “Paralel yapının ve uzantılarının sonunu getireceğiz” dedi. Partisinin il başkanlığınca düzenlenen 38. İl Danışma meclisi Toplantısı’nda konuşan Başkan Torun, terör saldırıları ve teröre yönelik operasyonlar konusuna değindi. Torun, Operasyonlarda yaşamını yitiren güvenlik gücü mensuplarımıza Allah’tan rahmet ve yaralılarımıza da acil şifalar dileyerek sözlerine başladı. Torun, “Her zaman olduğu gibi şunu söylüyoruz;  ‘Bu olaylar bizi asla yıldıramaz.’  Terörün kökü kazınacak ve bu beladan kurtulacağız. Tüm teşkilatlarımızla hükümetimizin ve devletimizin yanında olacağız. Terörün dini, ırkı, milliyeti olamaz. Terör bir insanlık suçudur. Eylem ve söylemleriyle teröre destek veren başta hendek destek partisi yani HDP ve aydın olarak geçinen ama karanlık emellere hizmet eden hocaları şiddetle kınıyorum. İnşallah bu beladan kurtulacağız” dedi.

BİZE İFTİRA ATANLARA CEVABI ÇALIŞMALARIMIZLA VERİYORUZ

Paralel yapıya karşı mücadele konusunda da konuşan Torun, “Kendisine güç devşirmeye çalışan, milletten almadığı gücü illegal şekilde kullanmaya çalışan FETÖ terör örgütü ve uzantılarının da sonunu getireceğiz. Bu konuda hükümetimiz ve devletimizin yanında dimdik durduğumuzu bir kez daha huzurlarınızda ilan ediyorum .Daha düne kadar paralelle içiçe olduğu halde bu gerçeği gizlemek için bizleri paralelcilikle itham ederek iftira eden müfterilere de prim vermedik ve vermeyeceğiz. Davamıza emin adımlarla devam edeceğiz. Nasıl ki Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza iftira edenlere halkımız cevabını 1 Kasım’da sandıklarda verdiyse bizlerde iftiracılara cevabımızı  çalışmalarımızla veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerini kullandı.

NE KADAR UĞRAŞIRLARSA UĞRAŞSINLAR PARALEL YAPIYA GİDEN KAYNAKLARI KESECEĞİZ

Bursa’da paralel yapıya ait olduğu bilinen ve SGK ile anlaşmalarının yenilenmemesi için açılan davalarda yürütmenin durdurulmasına dair iki gün içerisinde verilen kararın usulen tartışmaya açık bir karar olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Ben bir hukukçuyum ve mesleğimde 25 yılımı doldurdum. Uzun zamandır da siyasetle uğraşıyorum. Hiçbir konuşmam da yargıyla ilgili yorum yapmam ama bir tecrübemden dolayı konuyu buraya getireceğim. Malumunuz hükümetimiz paralel yapıya finans kaynaklarını kesme hususunda önemli bir adım atarak paralel yapıya destek olan hastanelerin SGK ile olan anlaşmalarını yinelemedi. Bu durumdan çok memnun olmuştuk ancak Bursa’da paralel yapı ile ilişkisi olan hastanelerin SGK ile olan anlaşmalarının yinelenmemesi için 1. ve 2. İdare Mahkemeleri tarafından açılan davalarda SGK’nın savunması dahi alınmaksızın yürütmenin durdurulması kararı verildi. Bu karar yalnızca 2 günde verildi. Bu bir karardır ve hepimiz karara saygı duyacağız ancak yargı herkese eşit olarak davranırsa…Bir hukukçu olarak ve yakinen bilen birisi olarak söylüyorum; ‘Açılan davalarda en erken incelemeye başlama süresi 10-15 gündür. Bu da hızlandırılmış şeklidir. Genelde 2-3 ay geçmeden bu tür kararlar verilmez. Ben kararın içeriğini tartışmıyorum ama usulü tartışıyorum. Şimdi bu mahkemeler  10-15 günde incelemeye dahi alamadığı dosyaları bir kenara bırakıp böyle bir davayı öncelemesini ve bu mahkemede 2 gün içinde karar vermeleri ben çok manidar buluyorum. Bu kararın, özel bir inceleme neticesinde verilen bir karar olduğunu görüyorum. Bunun sonucunda ne çıkacak bunu zaman gösterecek ama şunu söylemek istiyorum: ‘Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, paralel yapıya verilen desteklerin hepsi kesilecektir.’”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.