Havadis16.com - 23 Eylül 2018, Pazar

PARAMI YÖNETEBİLİYORUM

8 Mart 2016
PARAMI YÖNETEBİLİYORUM için yorumlar kapalı
PARAMI YÖNETEBİLİYORUM

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Paramı Yönetebiliyorum’ projesi kapsamında gençler, finansal bilinç ile bütçe oluşturabilmeleri konusunda bilinçlendiriyor. T.C. Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Visa Europe ile Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ortaklığında sürdürülen ‘Paramı Yönetebiliyorum’ projesi bilgilendirme toplantısı Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin ev sahipliğinde düzenlendi. Bursa Kent Konseyi Koza Salonu’nda yapılan programa Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Gençlik Meclisi Başkanı Buse Kumbara, sivil toplum temsilcileri ve üyeler katıldı. Programın açılışında konuşan Başkan Hasan Çepni, kentin yerel parlamentosu olarak çalışan Bursa Kent Konseyi’nin, Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla, 4 meclis 30 ayrı çalışma grubu ve yüzlerce gönüllüsü ile birlikte Türkiye’ye örnek işler yaptığını söyledi. Dünya’nın en büyük 16. ekonomisi olan Türkiye’nin geleceği için gençlerin çok önemli olduğunu ifade eden Çepni, “Bugüne kadar yaptığı yüzlerce çalışmayla, gençlerin kişisel gelişimine katkı sağlayan, diğer gençlik meclisleriyle iletişim kurarak ortak projeler geliştiren, şehrin tarihi ve kültürel değerlerini gençlere tanıtan, iş dünyasının duayenleriyle gençleri buluşturan, diğer sivil toplum kuruluşlarıyla ortak projeler geliştiren Gençlik Meclisi, lise ve üniversite çağındaki gençlerin meselelerine de sahip çıkarak çözüm üretilmesi noktasında fikir yürütüyor. Ev sahipliğini yaptığımız bu program ile gençler arasında finansal bilinci geliştirerek sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmayı hedefliyor, kişisel mali kaynaklarını bütçelemelerine ve finans hizmetlerini doğru kullanmalarına destek olacak bir eğitim olanağını sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Buse Kumbara, yerel, ulusal ve uluslararası platformlarda gençler için var güçleri ile çalıştıklarını söyledi. Bursa Finansal Bilinç Zirvesi’ne ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını vurgulayan Kumbara, “Bütçelendirme ve finansal bilinç gerek bugün biz öğrenci iken gerekse gelecekte biz çalışanlar olduğumuzda mutlaka hepimiz için önem arz edecektir. Hayatımızı doğru bir şekilde finans edebilmek yaşamımızdaki en önemli nüans noktalarından biri. Programa destek veren ve katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Paramı Yönetebiliyorum Projesi Eğitmeni Yılmaz Dindar ise, proje kapsamında Türkiye´de 15-30 yaş arası gençler için, kişisel mali kaynaklarını bütçelemelerine ve finans hizmetlerini doğru kullanmalarına destek olacak bir eğitim olanağı sunmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Programın ikinci bölümünde ise BUKİAD Yönetim Kurulu Başkanı İpek Yalçın, VISA’dan Alev Saman, Meetosphere’dan Gökhan Karagöz ve Boğaziçi Caz Korosu Şefi Masis Aram Gözbek, liderlik ve finansal bilinç konularında eğitimler verdi. Etkinliğin sonunda ise Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Gençlik Meclisi Başkanı Buse Kumbara ve gençlik meclisi üyeleri tarafından konuşmacılara plaket takdim edildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.