Havadis16.com - 09 Aralık 2018, Pazar

PARKLARIN TABELALARI ÇOK FARKLI

25 Ocak 2016
PARKLARIN TABELALARI ÇOK FARKLI için yorumlar kapalı
PARKLARIN TABELALARI ÇOK FARKLI

Yeşil alan ve park sayısında büyük atılım yaparak sosyal donatı alanlarını ilçeye kazandırmaya devam eden Yıldırım Belediyesi, çocuk ve dinlenme parklarının ruhlarına uygun tabelalarıyla da fark oluşturuyor. Yıldırım Belediyesi, hizmete açtığı yeşil alan ve parklarda vatandaşların nefes almalarını sağlarken aynı zamanda mahalle sakinlerinin yaşadıkları bölgeye aidiyet duygularını yükseltecek çalışmalara da imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda Sarıkamış Şehitleri, Mimarsinan Engelsiz, Baruthane ve İsabey Leylek Pınarı parklarının tabelaları parkın ve bulunduğu bölgenin özelliklerini taşımalarıyla dikkat çekiyor. Sosyal donatı alanlarını oluştururken önceliklerinin insanların yaşam kalitesini yükseltecek çalışmalar olduğunu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Kentsel dönüşüm çalışmalarımızın tamamlayıcı unsurlarından biri olarak hizmete sunduğumuz yeşil alan ve parklarımızda, o bölgede yaşayan vatandaşlarımızın kendilerini iyi hissetmelerini sağlıyoruz” dedi.

AİDİYET DUYGUSU AŞILIYOR

Yıldırım’da mahalle kültürünün yaşatılması adına yeşil alan ve parkların büyük önem taşıdığını belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Sosyal donatı alanları olan parklarımızın, o mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız için bir araya gelme, sosyalleşme alanları olması nedeniyle önemi büyük. Biz de bu parklarımızın ruhuna uygun olarak tabelalarının estetik bir yapıda olmasını istedik” diye konuştu. Yıldırım’ı geleceğe taşımak yolunda yapılan çalışmaları her zaman olduğu gibi alt yapı ve üst yapı olarak ele almadıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Edebali, “69 mahallemizde titiz bir çalışma yürütüyoruz. Birbirine bağlı sosyal donatı alanlarını insan-mekan ilişkisi içerisinde düşünerek uyguluyoruz. Amacımız aile bağları kuvvetli, yaşadığı mahallesine, şehrine ve ülkesine bağlı bireyler oluşmasına katkı sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

FARKLI TABELALAR İLGİ ÇEKİYOR

Engelli çocukların sosyal hayata katılması amacıyla 2 bin 711 metrekarelik alanda hizmet veren Mimarsinan Engelsiz Parkı’nın tabelasında; ‘Engelleri Aşan Yıldırım’ hedefini yansıtan figürler bulunuyor. 553 metrekare toplam alanda bulunan ve mahallenin tek çocuk parkı olan Baruthane Parkı’nın tabelasında ise yeşil bir yaprak simgesi bulunurken, Sarıkamış Şehitleri Parkı’nın tabelası ise Sarıkamış şehitlerinin anısını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla ay-yıldız şeklinde yapıldı. Son olarak bin 270 metrekare alanda hizmete giren İsabey Leylek Pınarı Parkı’nın tabelasında ise leyleklerin göç zamanı o bölgede fazla olması sebebiyle leylek resimleri tasvir edildi.

 

 

PARKLARIN TABELALARI ÇOK FARKLI Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.