Havadis16.com - 13 Kasım 2018, Salı

Periler zorlanmadı

30 Mart 2015
Periler zorlanmadı için yorumlar kapalı
Periler zorlanmadı

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi, 2. Tur H Grubunda mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyespor, rakibi Samsun Ses Okulları 55 Gençlik’i 85 – 55 yenerek zirve mücadelesini sürdürdü.

Maçın başından sonuna kadar, savunmadaki müdaafa kurgusunu bozmayarak rakibin hatalarına fast – break’lerle karşılık veren Büyükşehir’in perileri, ilk periyotta ulaştığı 12 sayı farkı, Samsun ekibi 2 sayıya kadar indirse de Baş Antrenör Levent Günenme’nin aldığı moladan sonra tekrar farkı çift haneli sayılara ulaştırarak periyodu geçti. (22 – 11 )

Oyunun kontrolünü tamamen eline geçirdiği ikinci periyottan itibaren daha olgun bir ve rakibine oranla daha agresif bir Bursa Büyükşehir Belediyespor, maçın sonunda 85 – 55 yenerek zirve mücadelesini sürdürdü.

Maçın ardından değerlendirmede bulunan Bursa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Baş Antrenörü Leven Günenme, “İyi mücadele ettik. Oyuncularımı kutlarım. Önümüzde Mersin Kurtuluş maçı var. Bizim için çok önemli bir maç olacak. Tamamen bu maça odaklandık.  Bursa’da yaşayan herkesi bizim için önemli olan bu maça davet ediyoruz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.