Havadis16.com - 17 Kasım 2018, Cumartesi

Pes artık ….

27 Eylül 2017
Pes artık …. için yorumlar kapalı
Pes artık ….

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, hijyenik olmayan koşullarda et ve et ürünleri üretimi yapan ruhsatsız işyerine operasyon gerçekleştirerek yasal işlem uyguladı. Yapılan inceleme ve tutanaklar neticesinde işyeri sahibine iki ayrı cezai işlem yapılırken işyerine kapatma cezası da verildi.

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğüekipleri, vatandaşlarınsağlığını korumak amacıyla yürüttüğü kontrol ve denetimlerini aralıksız sürdürürken, Hamitler Mahallesi’nde bir işyerine düzenlediği operasyonla sağlıksız olduğu anlaşılan etleri imha ederek işyeri işletmecisine de cezai işlem uyguladı. Yapılan incelemelerde işyerinin ruhsatının olmadığı, işyeri içinde yoğun ve pis kokunun geldiği, içerisi ve soğuk hava deposunda kararmaya ve bozulmaya yüz tutan işlenmiş ve işlenmek üzere bekletilen et ürünleri olduğu tespit edildi. İş yerinde genel temizlik kurallarına da uyulmadığı anlaşılırken, işyeri sahibine cezai işlem uygulandı.Zabıta ekiplerinin tespit ve çalışmalarının ardından Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin de destekleriyle sağlıksız ürünler, çöp kamyonuna atılarak imha edildi.

Zabıta ekipleri, denetim sonrası yaptıkları açıklamada, “Bu işyeri, son derece sağlıksız vehijyenik olmayan şartlarda insan sağlığını tehdit ederek et ve et ürünleri üretimi yapıyor. Ayrıca işletmenin, işyeri açma ve çalışma ruhsatı da yok. Gerekli yasal işlemleri uyguladık. İşyerine iki ayrı cezai işlem uygulandı. Ruhsatsız çalıştıkları için de işyerine kapatma cezası uygulanacak. Bundan sonrada takibimizi sürdürerek, vatandaşlarımızın sağlığıyla oynanmasına müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.