Havadis16.com - 13 Kasım 2018, Salı

Plastik sektörünün Petkim sevinci

4 Haziran 2015
Plastik sektörünün Petkim sevinci için yorumlar kapalı
Plastik sektörünün Petkim sevinci

BTSO Plastik ve Kauçuk sektörü 21. Komite Başkanı Kağan Yeşil, Petkim’de 5 gün süren grevin toplu iş sözleşmesiyle tatlıya bağlanmasına çalışanlar kadar sektöründe mutlu olduğunu belirtti.    

Petkim’in İzmir Aliağa tesislerinde Petrol-İş Sendikası’na üye bin 850 işçinin 5 gündür devam eden grevinin ardından yapılan toplu iş sözleşmesi sonucunda yeniden işbaşı yapılması plastik ve kauçuk sektörünü sevindirdi. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) 21. Komite Başkanı Kağan Yeşil, “Petkim’deki grevin sona ererek uzlaşmaya varılmış olmasından çalışanlar kadar biz sektör temsilcilerini de memnun etmiştir” dedi.

GREV SEKTÖRÜ OLUMSUZ ETKİLEDİ

Türkiye plastik ve kauçuk sektörünün 5 günlük grev süresi içerisinde ciddi kayıplar yaşadığını ifade eden Yeşil, “Plastik ve kauçuk sektöründe hizmet eden sanayi kuruluşları olarak yaşanan grevden ciddi şekilde olumsuz etkilendik. Grev sebebiyle sektördeki bazı işyerlerinde üretim durma noktasına geldi. Milyonlarca liralık ihracat ve üretim kaybına sebebiyet veren krizin tekrar yaşanması en büyük dileğimizdir. Yaşanan grevin toplu iş sözleşmesiyle tatlıya bağlanması Petkim çalışanları kadar plastik ve kauçuk sektöründe hizmet veren onbinlerce işveren ve işçiyi de mutlu etmiştir” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.