Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Poyraz Sanat kapılarını açtı

28 Nisan 2014
Poyraz Sanat kapılarını açtı için yorumlar kapalı
Poyraz Sanat kapılarını açtı

Mudanya’da yeni kurulan  Poyraz Sanat  Türk Sanat Müziği Derneği (POYSANDER) faaliyetlerinin startını verdi.  Yeni derneğin ilk konseri 18 Mayıs akşamı vereceği açıklandı.
Mudanya Halk Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Türk Sanat Müziği kurslarının kapatılmasının ardından boş kalmamak ve faaliyetlerine devam etmek isteyen kursiyerler, Poyraz Sanat Derneği adı altında bir araya geldi. Mudanya Esman Butik Otel’de düzenlenen açılış törenine Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ay, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Ihlamur’un yanı sıra STK başkanları ve sanatseverler katıldı.
Poyraz Sanat Derneği Başkanı Abdülkerim Özözen açılışta yaptığı konuşmasında, derneğin müzik dışında daha bir çok önemli faaliyette yer alacağını söyledi. Kuruluş amaçlarını Türk müziğini yaymak, sanata katkı koymak, albüm çıkarmak olduğunu belirten Özözen, “Yaşlılarımız, engellilerimiz, otizm farkındalığı ve sokak hayvanları da bizim faaliyet alanımız içerisinde olacak ve bu tür konularda da etkinliklerimizi sürdüreceğiz” dedi.
Mudanya Halk Eğitim Merkezi’nde başladıkları sanatsal faaliyetlerini dernek çatısı altında devam ettireceklerini ifade eden koro şefi Hilmi Bozdemir de açıklamasında,”Tarihle içice olan Mudanya ilçesinin kültür sanat yaşamına büyük bir canlılık ve hareket getireceğimize inanıyorum” dedi.

Mudanya Belediyesi olarak yeni kurularak faaliyetlerine başlayan  derneğin tüm faaliyetlerine destek vereceklerin belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Yeni derneğin ismi de çok güzel ve adını gerçekten çok beğendim ve beni duygulandırdı. Mudanya o meşhur poyraz rüzgarlarıyla anılır ve bilinir ayrıca bizim seçim çalışmalarımızda da kendi sloganım olmuştur. Poyraz adı Mudanya’mızın resmi olan markalarından biridir. Derneğimizin açılışının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Kurdelenin kesilmesinin ardından sonra Mudanya Poyraz Sanat derneği Türk Sanat Müziği Korosu mini bir konser de verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.