Havadis16.com - 21 Ocak 2019, Pazartesi

Rahmetle anıldı

8 Şubat 2018
Rahmetle anıldı için yorumlar kapalı
Rahmetle anıldı

Soydaşların onurlu mücadelesinin ‘Yiğit’ ismi, Balkanların ve Türkiye’nin “Mümin Agası”, Bal-Göç ve BGF Federasyonu Kurucu Başkanı, Bursa sanayisinin duayen ismi, Penguen Gıda’nın kurucusu, hayırsever iş adamı, BTSO Meclis ve Bursaspor’un eski başkanlarından, Bursa Milletvekili merhum Mümin Gençoğlu vefatının 25. yıl dönümünde Bursa Emirsultan mezarlığında bulunan  kabri başında dualarla anıldı.

Anma töreninden konuşan oğlu, Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Onursal Başkanı ve Gençoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Gençoğlu, ” Babam Bulgaristan’dan ailesi ile birlikte göç etmek zorunda kalarak Bursamıza sırtında ceketi ile gelip, Bursa ekonomisine çok büyük hizmetler vermiştir. 24 yıl Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda Meclis Üyeliği, 20 yıl Yönetim Kurulu Üyeliği, 3 yıl Oda Başkan Vekilliği ve 3 yıl Oda Meclis Başkanı olarak görev yapmıştır. Bursa eğitimine önderlik ederek yaptırdığı ve kendi adını taşıyan iki okul ile adını eğitim gönüllüleri arasına yazdırmıştır. 1975-1978 yılları arasında 3 dönem Bursaspor Başkanlığı yaparak dönemin en modern tesisleri olan Vakıfköy Tesislerini Bursaspor’umuza kazandırmıştır. Bursaspor’umuz Uefa Kupa Galipleri Kupasında çeyrek final oynaması başarısı elde etmiştir. Doğduğu topraklarda ki dostlarını unutmayan ve 80’li yıllarda Bulgaristan’da yaşanan asimilasyon ve baskı rejimi altında ezilen kardeşlerimizin sorunlarına çare olmak için, dava arkadaşları ile Bal-Göç’ü kurmuştur.  Soydaşlarımızın sorunlarını gerek uluslararası platformlarda gerekse TBMM’de dile getiren bu çalışmaları sırasında Ankara’ya giderken elim bir kaza sonucu kaybettiğimiz, vatanımıza,  ekonomimize, camiamıza ve Bursa için büyük hizmetlerde bulunan, babamızı 25 yıl sonra anmak için yine burada toplanmış bulunmaktayız. Ruhu şad olsun, cennet mekanı olsun, kabrinde huzur içinde dinlensin. Hepimiz rahmetli babamı andığımız zaman yüzümüzde tebessüm oluşuyor. Bizleri 25 sene sonra yalnız bırakmadığınız için şahsım ailem ve camiamız adına teşekkür ediyorum.” dedi.  

Anma törenine merhum Mümin Gençoğlu’nun oğlu Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Koordinatör Başkanı Orhan Gençoğlu, kızları Ayşe Sözüçetin, Nurcan Gülerer, Bal-Göç Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan, eski Bursa Valisi Zekai Gümüşdiş, eski Bursa Milletvekili Ali Kul, çok sayıda sivil toplum örgütü başkanları, üyeleri ve sevenleri katıldı. okunan duaların ardından anmaya katılanlar merhum Mümin Gençoğlu’nun mezarına çiçek bıraktılar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.