Havadis16.com - 15 Aralık 2018, Cumartesi

REKTÖR’DEN MEHMETÇİĞE MORAL

21 Ocak 2016
REKTÖR’DEN MEHMETÇİĞE MORAL için yorumlar kapalı
REKTÖR’DEN MEHMETÇİĞE MORAL

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, operasyon bölgesindeki komutan ve askerleri telefonla arayarak moral verdi. Rektör Ulcay, telefonda görüştüğü askerlere dua etmeyi de ihmal etmedi. UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık ile birlikte İl Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanlığı’nı ziyaret etti. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru, Prof. Dr. Eray Alper ve Genel Sekreter Doç. Dr. İsmail Sağlam da ziyarete katıldı. Burada görev yapan komutan ve askerler ile bir araya gelen Uludağ Üniversitesi heyeti, Mehmetçikler ile öğlen yemeği yedi.

ULCAY: “ASKER VE POLİSİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanlığı’nda vatani görevini sürdüren askerler ile kısa süreli sohbet gerçekleştiren UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Garnizon Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık ile birlikte Güneydoğu’da yürütülen operasyonlarda görev alan komutan ve askerlerle görüşme yaptı. Telefonda görüştüğü Mehmetçiklere moral veren Rektör Ulcay, “Operasyonlarda vatanımızın ve milletimizin huzuru için görev yapan Mehmetçiklerimiz ile görüşme imkânımız oldu. Ben ve yönetici arkadaşlarım kendilerini tek tek tebrik ettik ve başarı dileklerimizi ve dualarımızı ilettik. Konuşmalarımızda askerlerimizin morallerinin çok yüksek olduğunu görmekten büyük mutluluk duyduk” dedi. Ulcay, Tümgeneral Saldık’a yürütülen operasyonlarda şehit olan güvenlik güçleri için başsağlığı dileklerini sunarken, “Uludağ Üniversitesi camiası olarak her zaman devletimizin, milletimizin ve güvenlik güçlerimizin yanında olacağız. Elimizden gelen desteği sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Rektör Ulcay, ziyaretin sonunda Tümgeneral Seyfullah Saldık’a üniversitenin 40. yıl anısına UÜ İznik Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından özel olarak yapılan çini bir tabağı hediye etti.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.