Havadis16.com - 20 Ekim 2018, Cumartesi

Reyiz: MHP Bahçeli’den kurtulmalı

22 Ekim 2015
Reyiz: MHP Bahçeli’den kurtulmalı için yorumlar kapalı
Reyiz: MHP Bahçeli’den kurtulmalı

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, “MHP, Bahçeli’den kurtulmalıdır” dedi.

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, yazılı bir açıklama yaptı. Yılmaz yaptığı açıklamada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliyi eleştirerek, “Bu taban Bahçeli’den çok daha fazlasını hak ediyor.

MHP tabanı Bahçeliden kurtulmalıdır. Önüne geleni ihraç eden Bahçeli taban tarafından acilen bu partiden ihraç edilmelidir. Milliyetçi taban Bahçeli dışında çok daha kaliteli ve vizyon sahibi bir lideri iktidarı zorlamak adına fazlası ile hak ediyor. Bahçeli yüzünden MHP baraj altında dahi kalırsa bu sürpriz olmaz” dedi.

Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:
“Görevli ve nereden talimat aldığı belli olmayan karanlık bir şahsiyet yıllarca Türk milliyetçiliğinin kanını emmiştir. Milleti sus pus eden Bahçeli, Milliyetçi iradenin etkisiz ve iktidarını engelleyen bu kasti tutumunu politik bir duruş haline getirmiş ve PKK uzantısı olduğunu gizlemeyen HDP gibi bir siyasi hareketi bir büyük milletin üzerinde bir temsile kadar çıkarmıştır.1 Kasım seçimleri Bahçeli marifeti ile senaryo edildi. Bu senaryodan Bahçeli’nin beklentisi AK Parti’nin yeniden tek başına iktidar olmasıdır. Millet bu tavrı görmüş ve anketlerde buna göre de eğilim göstermektedir. Eriyen MHP oyları AK Parti’ye gitmekte ve MHP 1 Kasım’da bir sürpriz sonuç ile baraj altına bile düşebilir.”

“İNSANIN YÜZÜ BİRAZ KIZARIR”
“İnsanın yüzü biraz kızarır” diyen Yılmaz, “ Demirtaş bile senden daha fazla seviliyor. Çekil artık. Sen hem Türk milliyetçisiyim diyeceksin hem de bir terör uzantısı partinin arkasına düşeceksin. Onun aldığı vekilden daha az oy alıp bir milletin adını maskaraya çevireceksin. Bu ülke de kendisine Türk milliyetçisi diyebilecek son kişi ancak senin yaptığın bu zulmü bu millete yapardı. Bırak ve git. Çekil milletin önünden. Biraz edep var ise biraz bu millet karşısında yüz kızarması var ise çoktan istifa etmiş olurdun” ifadesini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.