Havadis16.com - 24 Eylül 2018, Pazartesi

RİZE GÜNLERİ BİTTİ

14 Mart 2016
RİZE GÜNLERİ BİTTİ için yorumlar kapalı
RİZE GÜNLERİ BİTTİ

0 Mart’ta Merinos AKKM Fuaye Alanı’nda kapılarını açan Bursa Rize Tanıtım Günleri, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yaptığı ziyaret ile son buldu. Bursa’da ilk kez düzenlenen ve 400 bin üstünde vatandaşın ziyaret ettiği Bursa Rize Tanıtım Günleri, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın Bursa gezisinde yaptığı ziyaret ile kapılarını kapattı. 4 gün boyunca Rize’nin Bursa’ya taşındığı etkinlikte kentin yöresel ve kültürel unsurları Bursa ve civar illerden gelen vatandaşların büyük ilgisiyle karşılandı.

Merinos AKKM Fuaye Alanı’ndaki etkinliklerine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa Rize Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hızır Ofluoğlu, “İnşallah bundan sonraki yıllarda da yöresel ve kültürel zenginliklerimizi Bursa başta olmak üzere civar illerde yaşayan tüm vatandaşlarımıza ulaşmaya yaşatmaya gayret göstereceğiz. Bu bağlamda etkinliğimizde bizi yalnız bırakmayan İç işleri Bakanı Efkan Ala, başta olmak üzere desteklerini son ana kadar esirgemeyen Bursa Valisi Münir Karaloğlu’na, Rize Valisi Ersin Yazıcı’ya, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal’a, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye, Rize Belediye Başkanı  Prof. Dr. Reşat Kasap’a, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni’ye ve tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Etkinlik sonrası Ankara’da meydana gelen bombalı saldırıdan duydukları derin üzüntüyü dile getirerek terörü lanetleyen Hızır Ofluoğlu, “Her ne kadar Bursa’da coşkulu bir etkinliğe imza atsak da son gün Ankara’da yaşanan menfur saldırı bizleri de derinden üzdü. Saldıra hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralılara acil şifalar dileyerek milletimizin başı sağolsun. Umarım ülkemizde böylesine üzücü olaylar bir daha yaşanmaz” diye konuştu.

EFKAN ALA: “RİZE BURSA’YA TAŞINMIŞ”

Rize Tanıtım Günleri için geldiği Merinos Fuaye Alanı’nda halkın büyük ilgisi ile karşılanan İçişleri Bakanı Efkan Ala, vatandaşların özçekim ricasını kırmayarak bol bol hatıra fotoğrafı verdi. Rize’nin yöresel ürünleri ve kültürünün sergilendiği stantları gezen Bakan Efkan Ala, “Rize adeta Bursa’ya taşınmış” diyerek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. Etkinlik sonrası başkentteki elim terör saldırısının haberini alan Efkan Ala, diğer programlarını yarıda keserek Ankara’ya döndü.  Etkinliğin sonunda Bursa Rize Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hızır Ofluoğlu,  Rize’den gelerek tanıtım günlerine açtıkları stantlarla katkı koyan tüm katılımcılara teşekkür plaketi ve teşekkür belgesi takdim etti.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.