Havadis16.com - 25 Eylül 2018, Salı

ROMANLARDAN VALİ KARALOĞLU’NA ZİYARET

15 Mart 2016
ROMANLARDAN VALİ KARALOĞLU’NA ZİYARET için yorumlar kapalı
ROMANLARDAN VALİ KARALOĞLU’NA ZİYARET

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, “14 Mart Türkiye Romanlar Günü” etkinlikleri kapsamında Başbakan Danışmanı Metin Özçeri, Bursa Merkez ve İlçeleri Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Rahmi Turan ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.
Ankara’da gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle eğlence programlarını iptal eden Roman Dernekleri Federasyonuna hassasiyetlerinden ötürü teşekkür ederek konuşmasına başlayan Vali Karaloğlu: “Her şeyin bir başlangıcı var. Roman toplumlarının oluşturduğu sivil toplum örgütleri daha önce yoktu. Artık var ve kendi meselelerine sahip çıkıyorlar. Bir toplum kendi meselelerine sahip çıkmıyorsa ne yaparsanız yapın, kendilerinin sahip çıkması kadar etkili olmaz. Toplumsal dönüşüm çok kolay değil. Önemli olan bu dönüşümü sürdürülebilir kılmak. Romanların vatanseverliği konusunda hiç şüphemiz yok. Bu ülkeye, bu bayrağa , bu millete bağlılıkları konusunda hiç bir sıkıntımız olmadı. Romanları kucaklayan bir devlet politikamız var. İnşallah bundan sonra daha iyi olacak. 14 Mart Romanlar Günümüz kutlu olsun.” Dedi.
Bursa’daki roman derneklerine göstermiş olduğu alaka ve çalışmalara katkılarından dolayı Vali Karaloğlu’na teşekkür eden Başbakan Danışmanı Metin Özçeri ise: “Bursa’da gerçekten güzel bir uyum var. Roman vatandaşlar tarihe bakıldığında toplumda güven ve huzuru sağlamak için belli bölgelere yerleştirilmiş bir halktır. Ankara’da dün gerçekleşen terör saldırısını şiddetle kınadık ve dedik ki romanları örnek alın. Bayrağına, milletine, devletine ne kadar bağlı bir toplum dedik ve mesaj verdik. ” dedi.
Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Rahmi Turan da : “Yaptığımız bütün çalışmalarda hep yanımızda oldunuz, biz de size teşekkür ediyoruz. Son günlerde mahallelerimizdeki düğünleri bile iptal ettik. Bundan sonra memleketimizde bu tür olayların yaşanmamasını temenni ediyoruz. İnşallah her şey daha iyi olacak.” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.