Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Sağlıklı nesillere YIL-MEK imzası

3 Haziran 2015
Sağlıklı nesillere YIL-MEK imzası için yorumlar kapalı
Sağlıklı nesillere YIL-MEK imzası

En doğru ve anlamlı yatırımın insana yapılan yatırım olduğunun altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Değerlerimizi bizden sonraki nesillere aktaracak çalışmalar yapamazsak sahip olduğumuz zenginliğin hiçbir anlamı kalmaz” dedi.

Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda (YIL-MEK) okul öncesi eğitim gören minikler, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin katıldığı yılsonu etkinliğinde bir araya geldi. Miniklerin gösterileri öncesinde konuşan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “En güzel yatırım insana yapılan yatırımdır. Bu sebeple Şeyh Edebali’nin ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözünü yönetim felsefemiz olarak belirledik. Ekonomik olarak dünyanın en güçlü toplumu da olsanız, insana yatırım yapmıyorsanız, değerlerimizi bizden sonraki kuşaklara aktaracak çalışmalar yapmıyorsanız bütün zenginliğimiz anlamsız olur” diye konuştu.

YILDIRIM ÖRNEK BİR İLÇE

Avrupa ülkelerinin sokaklarının mutsuz insanlarla dolu olduğunu hatırlatan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Avrupa ülkeleri ekonomik olarak güçlü olabilirler; ama insanı ihmal ettiler. Toplumsal değerlerini yeni nesillere aktaramadılar. Bunun sonucu olarak da aile kavramı olumsuz etkilendi. Eğer aile yapısı bozulursa o toplumun değerleri de sekteye uğrar. Yıldırım ise en örnek ilçedir. Dayanışma ilçesidir. Aile yapımız çok güçlü. Aile güçlü olunca da toplum güçlü olur” dedi. Okul öncesi eğitimin önemine de vurgu yapan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Çocuklar 0-6 yaş diliminde hayat ile ilgili önemli tecrübeler ediniyorlar. Onun için okul öncesi eğitim çok önemli. Bizler de yerel yönetim olarak bu konuya çok hassasiyet gösteriyoruz. Bunu daha da geliştirmek istiyoruz. Her 4 mahalleye 1 kreş projemiz var. İlçemize mutlaka yeni kreşler ve anaokulları kazandıracağız. Okul öncesi eğitimi bütün topluma yayarak geliştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.