Havadis16.com - 25 Haziran 2018, Pazartesi

Samsun’da film gibi gasp olayı zanlıları tutuklandı

2 Aralık 2013
Samsun’da film gibi gasp olayı zanlıları tutuklandı için yorumlar kapalı
Samsun’da film gibi gasp olayı zanlıları tutuklandı

Olay, Atakum ilçesi Çatalçam Yeşilyurt Mahallesi’nde 3 ay önce sabah saat 07.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Almanya’dan emekli olan ve hem Samsun’da hem de yurt dışında yaşayan 63 yaşındaki Necmettin Ç.(63), eşini Trabzon’a düğüne gönderdi. Kendisi evinin bahçesinde oturduğu sırada yanına gelen tanımadığı Aytaç S.(33), araçlarının benzininin bittiğini belirterek, benzin bidonu istedi. Necmettin Ç., benzin bidonu vermek için evinin garajına girdiği sırada, ardından gelen Aytaç S.’nin saldırısına uğradı. Aytaç S., ensesine vurduğu yaşlı adamı yere düşürünce arkadaşları Suat D.(35), Muhammet B.(32) ve Coşkun Ç.(35) yanına gelerek yaşlı adamın kendilerini tanımaması için kafasına poşet geçirdiler.
Darp ettikleri Necmettin Ç.’den paralarının yerini söylemesini istediler. Necmettin Ç.’nin evine giren gaspçılar, evde para ve ziynet eşyası aradılar. Evde 20-30 bin euro arasında para beklentisi olduğu ileri sürülen gaspçılar, Necmetin Ç.’nin pantolonunun cebinden 850 euro, 650 lira para ile evde yaptıkları aramada yaşlı adamın ruhsatlı tabancasını ve evdeki güvenlik kamerası kayıt cihazını alıp kaçtılar. Darp sonucu yüzü gözü kanlar içinde kalan Necmettin Ç., hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Necmetin Ç.’nin şikayeti üzerine Samsun Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı.
Polis, gaspçıların kullandığı aracın plakasını tespit etti ve 34 plakalı aracın ise Rent A Car’dan kiralandığını belirledi. Teknik takip yapan polis, 3 ay süren takip sonucu gasp olayına karışan Suat D. ve Muhammet B.’yi İstanbul’da, Çoşkun Ç. ve Aytaç S.’yi ise Trabzon’da yakaladı. Samsun’a getirilen polisteki sorgusu tamamlanmasının ardından bugün Samsun Adliyesi’ne sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren Aytaç S., Suat D., Muhammet B. ve Coşkun Ç. akşam saatlerinde tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Samsun’da film gibi gasp olayı zanlıları tutuklandı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.