Havadis16.com - 14 Kasım 2018, Çarşamba

Sanat eğitiminde işbirliği

27 Haziran 2018
Sanat eğitiminde işbirliği için yorumlar kapalı
Sanat eğitiminde işbirliği

 

Robert Kolej Anadolu Alternatif Eğitim Programı (RKANEP) kapsamında Robert Kolej’den gelen 16 öğrenci, Nilüfer Belediyesi desteğiyle kentteki ilkokul öğrencilerine çeşitli sanat dallarında eğitim verdi.

Robert Kolej’deki Topluma Hizmet Projesi (THP) programının bir parçası olarak kurulan Robert Kolej Anadolu Alternatif Eğitim Programı (RKANEP) kapsamında Robert Kolej’den gelen 16 öğrenci, Nilüfer’deki ilkokul öğrencilerine farklı sanat dallarında eğitim verdi. Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle Yüzüncüyıl Eğitim ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen “Tiyatro ve Yaratıcılık”, “Dans ve Müzik”, “Resim ve El Sanatları” ve “Bilimsel Gelişmeler” alanlarında verilen eğitimlerde öğrenciler, farklı bir deneyim kazandı. Bir hafta süren eğitime 25 öğrenci katıldı. Eğitim programı, katılımcıların birbirlerine ve geleceğe karşı önyargısız ve bilinçli bakan, araştıran ve sorgulayan birey olmalarını, içlerindeki potansiyeli açığa çıkarmalarını ve katılımcılara yeni ilgi alanları ve uğraşlar kazandırmayı amaçlıyor.

Öğrenciler, tiyatro, müzik ve dans gösterisi yaparak, öğrendiklerini pekiştirme fırsatı buldu. Robert Kolej Anadolu Alternatif Eğitim Programı’na katılan öğrencilere eğitimin sonunda sertifika verildi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.