Havadis16.com - 18 Ekim 2018, Perşembe

Saracoğlu’na yeni düzenleme: Kapasite arttırılıyor

29 Mart 2013
Saracoğlu’na yeni düzenleme: Kapasite arttırılıyor için yorumlar kapalı
Saracoğlu’na yeni düzenleme: Kapasite arttırılıyor

Fenerbahçe yönetimi ek gelir getirecek bir proje üstünde çalışıyor. Statta ek gelir getirecek 2 yeni loca ve tribün düzenlemesi yapılması gündemde.

Şükrü Saracoğlu Stadı’na yeni localar yapılması gündemde. Fenerbahçe yönetimi, kulübe ek kaynak yaratacak bir proje için çalışma başlattı.

Projenin hayata geçirilmesi durumunda, “Sarı” ve “Lacivert” tribünlerde tadilat olacak. Bu iki blok, Maraton ve Fenerium alt tribünleriyle eşit şartlara getirilecek. Bu tribünlerin üstündeki boş bölümlere de 2 loca yapılacak. Yönetim bu çalışma sonrası 2 bin 500 koltuk ve 2 locadan, yılda 3 milyon lira ek gelir bekliyor. Stadın şu an 50 bin 530 kişi oturma kapasitesi bulunuyor.

Fenerbahçe Kulübü’nün stadın yanındaki Kenan Evren Lisesi’ni devralması için de geri sayım sürüyor. Bu araziye karşılık 3 okul yaptıran Sarı-Lacivertli kulüpten, bir de spor salonu yaptırılması talep edilmişti. Spor salonu’nun inşaatı artık tamamlanmak üzere.

Kenan Evren Lisesi’nin yaz aylarında Fenerbahçe Kulübü’ne devredilmesi beklenirken, burada alışveriş merkezi ve otel yapılması planlanıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.