Havadis16.com - 21 Kasım 2018, Çarşamba

Saray önünde piknik eylemi

22 Haziran 2015
Saray önünde piknik eylemi için yorumlar kapalı
Saray önünde piknik eylemi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde top oynamak isteyen bir grup eylemci, Cumhurbaşkanlığı özel korumaları tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.

Edinilen bilgiye göre, 8 kişilik bir grup Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 1 numaralı girişi önünde top oynamak istedi. Yanlarında getirdikleri topu oynamaya başlayan gruba Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda görevli ekipler müdahale ederek toplarını aldı. Cumhurbaşkanlığı korumaları, kimlik kontrollerini yaptıktan sonra saray yakınından uzaklaştırdı. Toplarının kendilerine verilmediğini iddia eden eylemciler ile korumalar arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Grup içerisinden bir kişi, koalisyon hükümeti kurabilmek için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den önce kendisine teklif getirdiğini iddia etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek istediğini de ifade eden kişi, görüşme onayının kendisine gelmediğini söyledi.

STAJYER ÖLÜMLERİNİ PROTESTO EDEN EYLEMCİLER GÖZALTINA ALINDI
Kızılay Yüksel Caddesi’nde bir grup eylemci stajyer ölümlerini protesto etmek için toplandı. Eylemcilerden 2’si kadın 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltı aracına bindirilen eylemciler ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.