Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

SAVUNMAYA TALİBİZ

22 Ocak 2016
SAVUNMAYA TALİBİZ için yorumlar kapalı
SAVUNMAYA TALİBİZ

Vali Karaloğlu, “Şehrin’ elinin değdiği bütün sektörler başarıya ulaşmıştır” dedi. Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir’i makamında ağırladı. ‘Ulu Şehir’ Bursa’ya, yerleşik sanayi kuruluşlarını ziyaret etmek için gelen Savunma Sanayi Müsteşarı Demir, Vali Karaloğlu’nu makamında ziyaret ederek Bursa sanayisinin, savunma sanayi sektöründe alabileceği roller hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Karaloğlu: “ Bursa’nın her alanda olduğu gibi Savunma sanayi teknolojisinde de payının olacak olması, Bursa’da yaşayan her vatandaşı ziyadesiyle memnun eder. ‘Ulu Şehrin’ elinin değdiği bütün sektörler başarıya ulaşmıştır. Zaten başarısıyla bizleri gururlandıran savunma sanayimizde bu girişimi ile çok daha fazla ivme kazanacağından İlin Valisi olarak ben eminim. Sayın Müsteşarımızın maketini hediye ettiği füze savunma sisteminin tamamını Bursa’da üretmeye talibiz” dedi.

Milli olarak tasarlanan ve üretimi yapılan uçak, helikopter, füze ve kara araçları alt parça ve sistemlerinin milli imkanlarla üretimi için Bursa’da önemli ve yeterli alt yapının olduğunu ifade eden Savunma Sanayi Müsteşarı Demir: “ ‘Ulu Şehir’ Bursa’da Uludağ üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalıştığımdan dolayı, Bursa’nın her alan da var olan potansiyelini biliyorum. Bugün ki ziyaretimle, milli olarak ürettiğimiz savunma sanayi araçlarına bu potansiyelden ne gibi yararlandırabiliriz. Onun çalışmasını yapmak için Sayın Valimle istişare yapmak istedik” dedi.

Ziyaret sonunda ‘Valilik Şeref Defterini’ imzalayan Savunma Sanayi Müsteşarı Demir, Vali Karaloğlu’na yerli üretim füze sanayi sistemlerinin maketini hediye etti.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.