Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Seçmen listelerinde son 7 gün

20 Mart 2015
Seçmen listelerinde son 7 gün için yorumlar kapalı
Seçmen listelerinde son 7 gün

7 Haziran Genel Seçimleri için askıya çıkarılan seçmen listelerinde son 7 gün. Muhtarlıklarda askıya çıkan seçmen listeleri 27 Mart Cuma günü saat 17.00’da askıdan inecek.

7 Haziran tarihinde yapılacak Genel Seçimler için askıya çıkan seçmen listeleri 1 hafta sonra askıdan inecek. Bu kapsamda seçmenin 27 Mart Cuma günü 17.00’a kadar isimlerini muhtarlıklardaki seçmen listelerinden kontrol etmesi gerektiği bildirildi. Listede ismi bulunmayan seçmenin ikamet ettiği il veya ilçelerde bulunan Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurması gerektiği belirtildi.

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa’ya bağlı Eski Cami-Orta Cami Mahallesi Muhtarı Hüseyin Bulut, seçmen listelerinin 14 Mart’tan itibaren askıya çıktığını ifade ederek, listelerde isimleri olmayan vatandaşların ikamet adresi ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile YSK’ya başvuruda bulunması gerektiğini söyledi.

Bulut, “14 Mart’ta gelen listelerde son gün 27 Mart. Bu zamana kadar listelerde kendilerini bulamayan vatandaşlar, YSK’ya nüfus cüzdanı ve ikamet adresi ile başvuruda bulunması gerekiyor. Şuanda az sayıda vatandaş buraya gelip kendilerini bulamadı. Biz gelenlere gereken bilgileri verip YSK’ya gitmeleri konusunda kendilerini uyarıyoruz. Son gün 27 Mart. Saat 17.00’a kadar devam edecek. Bu zamanı geçirenler oy kullanamayacaklar. O yüzden 27 Mart’a kadar il ve ilçelerdeki YSK’ya başvuruda bulunulması gerekiyor. Şuanda listelerde Eski Cami-Orta Cami mahallesinde toplam 10 bin 301 seçmen bulunuyor. Ama 27 Mart’tan sonra bu değişecek. O yüzden son 7 gün kaldı. O zaman kadar isimlerini YSK’nın seçmen listesine yazdırması gerekiyor” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.