Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Şehir Buluşmaları’ Bursa’dan başladı

14 Mart 2018
Şehir Buluşmaları’ Bursa’dan başladı için yorumlar kapalı
Şehir Buluşmaları’ Bursa’dan başladı

 

AK Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Şehrim 2023 Projesi kapsamında iki gündür Bursalılarla buluşan Şehrim2023 Otobüsünün yanı sıra, projenin ikinci ayağını oluşturan ‘Şehir Buluşmaları’ Bursa’dan başlıyor.

AK Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından şehirlerin mevcut kimliklerinin korunarak geliştirilmesi ve her şehrin kendine özgü 2023 hedeflerinin ortak akıl yoluyla belirlenmesi amacıyla hayata geçirilen “Şehrim 2023” projesinin ilk etabı olan Şehrim 2023 otobüslerinin, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara’dan yolcu edilerek ilk olarak Bursa ve Van’a ulaşmasıyla şehri en iyi tanıyanların, o şehirde yaşayanların hayal, görüş, öneri ve taleplerini anlatacakları projenin ikinci etabı olan “Şehir Buluşmaları” 15 Mart Perşembe günü Bursa’dan başlıyor.

Bursa’da pazartesi günü Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen tanıtım programı ile başlayan, bugün 15 Temmuz Demokrasi Meydanı / Fomara Meydanı’nda halkla buluşan, 14 ve 15 Mart Perşembe günü ise Nilüfer İlçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda halkla buluşacak olan Şehrim 2023 Otobüsü’nün faaliyetleri ile sürecek olan etkinlik, 15 Mart Perşembe basın açıklaması ile sonlandırılacak. Proje kapsamında Bursa’ya gelen Şehrim 2023 Otobüsü, Perşembe günü Uludağ Üniversitesi öğrencileri ile de buluşacak.

Şehir Buluşmaları’na katılacak, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, projeye ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu;

“AK Parti olarak büyük ve güçlü Türkiye yolunda pek çok alanda olduğu gibi milletimizi çevre, şehir ve kültür alanında da büyük hizmetlerle buluşturma konusunda güçlü bir iddianın sahibiyiz. İnsan, mekân, şehir ilişkisini kuran binlerce yıllık medeniyetimizin değeri olan, şehirlerimizle özdeşleşen, adeta şehrin kimliği haline gelmiş çevresel ve kültürel unsurları korumanın yanı sıra geliştirmenin gayretiyle ortaya koyduğumuz, şehirde yaşayanların aidiyetiyle beslenen ve güçlenen projemizin ikinci etabı olan Şehir Buluşmaları’nı ilk olarak kadim kültürümüzün mirasını taşıyan Bursa şehrimizden başlatıyoruz. 3 kıta 7 iklime adalet ve merhametle hükmeden Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapan, Cumhuriyet Türkiyesi’nin de en gözde, en güzide şehirlerinden olan Bursa’yı tüm yönleriyle en iyi bilenlerden, o şehirde yaşayanlardan dinlemek ve Bursa’nın 2023 hedeflerini belirleyecek adımları atmak için gerçekleştireceğimiz Şehir Buluşmaları, şehrin geleceğinde söz sahibi olan tüm tarafların katıldığı bir toplantı olacak. Bursa’nın en büyük meydanlarından olan Kent Meydanı ve 15

Temmuz Demokrasi Meydanı’nda halkımızın yoğun ilgisi ile karşılanan Şehrim 2023 Otobüsümüz, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı ve Uludağ Üniversitesi’nde de Bursalı’larla buluşacak. Bursa’lı hemşehrilerimize projemize gösterdikleri ilgi ve alakaları nedeniyle ayrıca teşekkür ediyor; tüm aşamalarıyla şehirlerimizin ve ülkemizin geleceğine büyük bir katkı sunmasını beklediğimiz projemizin hayırlı olmasını diliyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.