Havadis16.com - 22 Mayıs 2018, Salı

Şehit ve Gazi Ailelerine Özel İftar

24 Haziran 2016
Şehit ve Gazi Ailelerine Özel İftar için yorumlar kapalı
Şehit ve Gazi Ailelerine Özel İftar

İnegöl Belediyesi, ilçemizde bulunan şehit ve gazi aileleri ile Umuteli ailelerini Hatıra Çay Bahçesinde düzenlenen iftar programında ağırladı.

Ramazan ayı boyunca farklı kesimlere yönelik düzenlediği iftar ve sahur programlarıyla 11 ayın sultanı Ramazanın manevi iklimine uygun bir şekilde geçirilmesini sağlayan İnegöl Belediyesi, Çarşamba akşamı Kültürpark içerisinde bulunan Hatıra Çay Bahçesinde İnegöl’deki şehit ve gazi aileleri ile Umuteli ailelerini konuk etti. Yüzlerce kişinin katılım gösterdiği iftar programı renkli görüntülere sahne oldu.

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da ailesi ile birlikte hazır bulunduğu iftar programına İnegöl Kaymakamı Ali Akça, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel ve AK Partili bazı yöneticiler ile meclis üyeleri de katıldı.

“SİZLER BU ÜLKENİN TEMİNATISINIZ”
İftarın ardından davetliler yönelik bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Gönül sohbet ister kahve bahane. Bir çorbayla işin özelliği gidiyor ama önemli olan burada bir araya gelmek ve birlik ve beraberliğimizi korumaktır. Bugün en uzun orucu tuttuk. Ramazanın 17 gününü tamamladık ve 12 gün kaldı. Bu süreçte birçok iftar verdik. Yemek işin bahanesi, amaç bir araya gelebilmek ve gücümüzü görebilmek. Sizler bu ülkenin teminatısınız” dedi.

Kaymakam Ali Akça da yaptığı kısa selamlama konuşmasında ramazan ayının bereket ayı olduğuna dikkat çekerek “Ramazan paylaşım, bereket ve mağfiret ayıdır. Bu bereket ayında bizleri aynı iftar masasında birleştiren İnegöl Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.