Havadis16.com - 15 Aralık 2018, Cumartesi

“ŞEHRİN 5 HALİ”

28 Ocak 2016
“ŞEHRİN 5 HALİ” için yorumlar kapalı
“ŞEHRİN 5 HALİ”

Bursa’nın büyük bir ‘şehir markası’ olmasını hedefleyen Bursa Valiliği EMITT Fuarı’na çıkartma yaptı. Bursa Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, STK’lar ve Bursalı turizm yatırımcıları ile birlikte fuara katılan Valilik, 400 metrekarelik dev bir stantla Bursa’yı Türk ve dünya Turizmcilerine tanıtmayı hedefliyor. Bursa EMITT 2016’da ‘ŞEHRİN 5 HALİ’ temasıyla tanıtımı yapılıyor. Temanın bileşenleri, Sağlık, Gizem, Heyecan, Keşif ve Macera.  Bu senede en iyi stant ödülüne aday olan ve Şehir Logosuyla göz dolduran Bursa Valiliği, bu yıl da turizm otoritelerince birinci gözüyle bakılıyor.

UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine giren değerleriyle, Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliğine (EHHTA) Türkiye’den kabul edilen ilk ve tek üye olmasıyla ve yeni teması ile Bursa EMITT’te adından çokça söz ettireceğe benziyor.
Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun katılımlarıyla açılışı yapılan fuar, 28 – 31 Ocak’ta TÜYAP-Beylikdüzü’ nde devam edecek. İlk 2 gün turizm profesyonellerine açık olacak olan fuar, son gün halka da açık. Bursa stantı Holl 8 / B’de.
Fuar hakkında bilgiler veren Bursa Valisi Münir Karaloğlu: “Bugün Türkiye’deki en büyük turizm fuarı ve dünyada da önemli turizm fuarlarından bir tanesi, (EMİTT) Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı açılışındayız. Biz son 3 yıldır EMİTT’te farklı bir konseptte, her sene farklı temalarla katılıyoruz. Hep söylüyoruz, Bursa’nın çok önemli bir turizm potansiyeli var ve bu potansiyeli harekete geçirmek için de tanıtım çok önemli. Ama tanıtım sadece bir anlık, bir sezonluk bir tanıtım değil. Sürdürülebilir bir tanıtıma önem veriyoruz. Onun için her sene EMİTT’te farklı bir temayla, şehrin farklı özelliklerini öne çıkararak bulunmak istiyoruz. Bu sene de hem belediyelerimiz, hem sektör turizm acenteleri ve oteller hep beraber şehrimizi turizm açısından bu önemli fuarda tanıtmak istiyoruz. Hedefimiz Bursa’nın turizmde hak ettiği yere gelmesi için çaba sarfetmek. İnşallah önümüzdeki dönemde bu yapmış olduğumuz çalışmaların meyvesini sektörle beraber hep birlikte toplayacağız” dedi. Bursa standında sergilenen ‘Hacivat ve Karagöz’ oyununu ziyaretçilerle birlikte ilgiyle takip eden Vali Karaloğlu, birebir görüşme yapmak üzere stant içinde hazırlanan ofiste, Bursa hakkında hazırlanan tanıtım kitabı ile ilgili bilgi verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.