Havadis16.com - 23 Ekim 2018, Salı

Sempatiyi oya tahvil edemedik

11 Haziran 2015
Sempatiyi oya tahvil edemedik için yorumlar kapalı
Sempatiyi oya tahvil edemedik

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bize teveccüh eden seçmenimiz, ‘biz gedersek CHP gelir’ tehdidinin sahibi AK Parti propagandaları ile HDP’nin varlığından ötürü baraj endişesi taşımayan ve doğal alternatif haline gelen MHP arasına sıkıştı. Neticede BBP-SP işbirliği sempati dalgasını oya tahvil edemedi” dedi.

Destici, BBP Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyerek seçimlerle ilgili değerlendirme bulundu. Destici, 7 Haziran seçimlerine Saadet Partisi ile ittifak yaparak girdiklerini hatırlatarak, mevcut siyasi partilerin ve seçim kanunu gibi engellerin asgari müştereklere sahip bu iki partiyi seçim işbirliğine zorladığını kaydetti.
Yüzde 10 barajının partilerinin etkinliğini sınırlamanın yanında eksik temsile de neden olduğunu söyleyen Destici, “Bize teveccüh eden seçmenimiz, ‘biz gedersek CHP gelir’ tehdidinin sahibi AK Parti propagandaları ile HDP’nin varlığından ötürü baraj endişesi taşımayan ve doğal alternatif haline gelen MHP arasına sıkıştı. Neticede BBP-SP işbirliği sempati dalgasını oya tahvil edemedi” ifadesini kullandı.

Destici şöyle devam etti:
“Biz bugüne kadar aldığımız her kararı yetkili kurumlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde aldığımız gibi seçim sonrası da bu istişare mekanizmalarına başvuracağız. Önce ciddi bir durum tespiti yapacağız. Sonra bir istikamet tayininde bulunacağız. Malumunuz seçim işbirliği yaptığım için müstafi durumdayım. Bundan sonra gerek şahsımın gerekse partimin durumuyla alakalı kararı yapacağımız istişareler sonucunda belirleyeceğiz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.