Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Servis önüne yatan eylemciye polis müdahale etti

3 Haziran 2015
Servis önüne yatan eylemciye polis müdahale etti için yorumlar kapalı
Servis önüne yatan eylemciye polis müdahale etti

Bursa’nın Karacabey ilçesinde kurulu Nestle Gıda Çikolata Fabrikası’nda işten çıkarılan işçiler için yapılan eylemde servis araçlarının önüne yatan sendika üyeleri gözaltına alındı.
11 aydır direnişlerini sürdüren Tekgıda-İş Sendikası üyesi işçilerin 2 haftalık açlık grevinin ardından fabrikaya servis araçlarının giriş-çıkışlarını engelleme eylemine polis müdahale etti. Vardiya değişimi esnasında fabrikanın arka kapısında yer alan eylemcilere müdahale eden polis ekipleri, 10 kişiyi yaka paça gözaltına aldı.
Servis araçlarının altına yatan eylemcilerle polis arasında arbede yaşandı. Olaylar sırasında Karacabey İlçe Emniyet Müdürü Arif Günal da eylemcileri ikna etmeye çalıştı.
Sendikadan yapılan açıklamada, “Aylardır eylemlerine devam eden üyelerimize yönelik saldırılar devam etmektedir. Geçtiğimiz günlerde de şiddetli saldırı ve müdahale ile karşı karşıya kalan üyelerimiz gözaltına alınmıştır. Bugün 10 üyemiz ve Tekgıda-iş Sendikası Örgütlenme Sorumlusu Suat Karlıkaya da bulunuyor” denildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.