Havadis16.com - 11 Aralık 2018, Salı

Simitte eksik gramaj denetimi

27 Eylül 2013
Simitte eksik gramaj denetimi için yorumlar kapalı
Simitte eksik gramaj denetimi

Osmangazi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile birlikte unlu mamul üreten yerler ile simit fırınlarına yönelik genel bir denetim uygulaması gerçekleştirdi. Kurallara uygun üretim yapmayan işyerlerine ceza kesildi.

 

Okulların açılması ile birlikte, pasta, börek, poğaça ve benzeri unlu mamul üreten yerler ile, simit fırınlarının, sağlıksız ve eksik gramajlı üretim gerçekleştirdiği yönündeki şikayetlerin artması üzerine, Osmangazi Sağlık İşleri Müdürlüğü harekete geçti. Okul kantinleri ve benzer işyerlerinde satılan unlu mamullerin üretildiği pastahane ve fırınlar ile, simit fırınlarına yönelik gerçekleştirilen denetimlerde, imalat yerleri sağlık ve imalat yönünden ayrı ayrı incelendi.

 

Zabıta müdürlüğü ekipleri ile birlikte gerçekleştirilen denetimlerde, unlu mamul üreticileri çalışma izinleri, fiyat listesi, gıda sağlığı, hijyen ve gramaj yönünden denetlendi. Denetimler sırasında çalışma ruhsatı bulunmayan bir işyeri ile, fiyat tarifesi bulundurmayan 2 işyeri, çalışanlarının iş önlüğü giymediği 2 işyeri hakkında işlem yapıldı. Denetimi gerçekleştiren Osmangazi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri, denetlenen iş yerlerinde, şikayet konusu eksik gramajlı imalata rastlanılmadığını, genel temizlik ve hijyen kurallarına da uyulduğunu söyledi. Yetkililer, bu tür denetimlerin sürekli tekrar edileceğini belirtip imalatçıları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.