Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Sınırı geçen Yunan askerlerle ilgili flaş gelişme

6 Mart 2018
Sınırı geçen Yunan askerlerle ilgili flaş gelişme için yorumlar kapalı
Sınırı geçen Yunan askerlerle ilgili flaş gelişme

Edirne’de askeri yasak bölgede yakalanan Yunanistan ordusuna mensup iki askerin tutukluluklarına avukatlarınca yapılan itiraz reddedildi. Bekir Bozdağ, konuyla alakalı yaptığı açıklamada, ”Bu askerler, askeri yasak bölgelere girme ve askeri casusluk suçlarından adli soruşturmaya tabi tutulmuştur. Bir siyasi takas söz konusu değildir.” dedi.

Yunan ordusu askerlerinin avukatları Hakan Yalçıntuğ ve Selin Özel, Edirne Adliyesi’ne giderek Edirne 1. Sulh Ceza Hakimliği’ne teğmen Aggelos Mitretodis ile astsubay çavuş Dimitros Kouklatzis’in tutukluluklarına itiraz ile tahliye taleplerini içeren dilekçelerini sundu.

AİLELER ADLİYEYE GELDİ
Bu arada tutuklu askerlerin aileleri de adliyeye geldi. Yunanistan’ın Edirne Konsolosu Sotiria Theocharidi ve aileler, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran ile görüştü. Görüş izni çıkan aileler, Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gitti.

İTİARZ REDDEDİLDİ
Sulh Ceza Hakimliği’nce yapılan incelemenin ardından iki askerin kalıcı ikametgahlarının olmaması ve elde edilen dijital verilerin incelenme sonucunun beklenilmesi nedeniyle itiraz reddedilerek, askerlerin tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Kaynak: internethaber.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.