Havadis16.com - 17 Aralık 2018, Pazartesi

Soğanlı’da sona gelindi

10 Ekim 2017
Soğanlı’da sona gelindi için yorumlar kapalı
Soğanlı’da sona gelindi

Osmangazi Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek kentsel dönüşüm projesini hayata geçirerek modern bir şehir inşa ettiği Soğanlı’da, yeni yaşam başladı. Çevre düzenleme çalışmalarının da tamamlanma aşamasına geldiği Soğanlı, depreme dayanıklı modern konutları, ticaret merkezleri, sosyal donatı ve yeşil alanlarıyla Bursa’nın en prestijli bölgelerinden biri olacak.

 

Osmangazi Belediyesi, kent siluetini koruyarak dönüşümün önünü açan ilk proje olan Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nde sona gelinen çevre düzenlemeleriyle birlikte ‘Yeşil Bursa’ya yakışır bir yaşamı hayata geçirdi. Dönüşüm bölgesine vatandaşlardan her geçen gün ilgi artarken, hak sahiplerine de tapuları teslim ediliyor.

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 4 etap olarak hayata geçirilen ve toplam bin 769 konut ile 202 ticaret merkezinin yer aldığı projenin, çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarını yerinde inceledi. Belediye başkan yardımcıları ve ilgili birimlerin müdürleriyle birlikte bölgede incelemelerde bulunan Başkan Dündar, “Soğanlı’da sadece Bursa için değil, Türkiye için bir model ortaya koyduk. Proje kapsamında iki bina arasını 100 metre hesaplayarak daha yaşanabilir, modern bir şehir olarak ortaya çıkardık. Cumhurbaşkanımızın yapılaşmada ideal olarak önerdiği, zemin artı 5 kat yapılaşma modelini burada hayata geçirdik. Yeşil alan, sosyal donatı alanları, pazar alanı, 800 araçlık açık, 3 bin 200 araçlık kapalı otoparkı ile geniş caddeleri ve sokaklarıyla yaşanabilir şehir idealini ortaya koyduk. Belediyemizin asıl yapacağı hizmetler, yeşil alan düzenlemesi, çevre düzenlemesi ve yolların açılmasıdır. Park Bahçeler ve Fen İşleri Müdürlüklerimiz, çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarını sürdürüyor” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.