Havadis16.com - 09 Aralık 2018, Pazar

SÖMESTR DOLU DOLU GEÇECEK

21 Ocak 2016
SÖMESTR DOLU DOLU GEÇECEK için yorumlar kapalı
SÖMESTR DOLU DOLU GEÇECEK

Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde yapılacak Sömestr Kampları kontenjanları etkinlikten günler önce bilim severlerin yoğun ilgisi ile doldu! BTM’de sömestr tatilinde yapılacak olan ‘Sömestr Kampları’ bilim severlerden yoğun ilgi gördü. Tüm kontenjanların dolduğu kamplarda toplam 250 çocuk ağırlanacak. Bursalı bilim severlerin yoğun ilgi gösterdiği kampların kayıtları açıldığı gibi dolarken, BTM Bursa’da bilimsel aktivitelerin eğlenceli halini çocuklara sunan tek merkez olduğunu göstermiş oldu. Çocukların uygulamalı olarak günün temasına uygun atölyeleri alanında uzman eğiticilerin desteği ile yapacakları kamplar, 26 Ocak Salı günü BTM’de başlıyor. Sabah 10:00’dan akşam 17:00’a kadar sürecek atölyeler, ‘Sihirli Kimya’, ‘Genç Biyologlar İş Başında’, ‘Gökyüzü ve Ötesi’ ve ‘Elektriğin Efendileri’ temalarında gerçekleşecek. Kamplara katılan öğrenciler hem deneyler yapacak hem de o bilim dalı ile ilgili detaylı bilgiye sahip olarak kendi eğilimlerini de görmüş olacaklar.

‘Sihirli Kimya’ gününde her Salı, BESAŞ’ın katkılarıyla tereyağ yapımı öğrenecek olan öğrenciler ayna yapımı, güneş kırıcı gibi farklı atölye çalışmaları ile kimya biliminin günlük hayatımızdaki yerini keşfedecekler.
‘Genç Biyologlar İş Başında’ gününde her Çarşamba, gerçek bir kalbi inceleyecek olan öğrenciler, balıktaki kan dolaşımını görecekler. Kendi yaptıkları mikroskop ile kalp kası gözlemi yapacak olan öğrenciler Biyolojinin hayatın farklı alanlarında nasıl kullanıldığını öğrenmiş olacaklar. ‘Gökyüzü ve Ötesi’ gününde ise her Perşembe, planetaryum yapıp gezegenleri seyredecekler. Su roketi ve uçak rampası yapacakları atölyede ayrıca Planetaryum’da uzay ile ilgili merak ettiklerini Uzman Astronom’a sorma fırsatı yakalayacaklar.  ‘Elektriğin Efendileri’ gününde ise, sesleri ile komut verecekleri bir VU metre yapacak öğrenciler ayrıca çılgın bir robot ve elektrikli araba yapacaklar. Elektrik motorları ve devreler ile yapacakları birbirinden keyifli deneyler ile elektriğin efendileri olacaklar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.