Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Sosyal yardımlar yüz güldürüyor

24 Mart 2015
Sosyal yardımlar yüz güldürüyor için yorumlar kapalı
Sosyal yardımlar yüz güldürüyor

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bazı meclis üyeleri ile Yeniceköy Mahallesinde evde bakım hizmetlerinin sunulduğu bir aileyi ziyaret etti.
Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Aktaş, “Sosyal belediyeciliğin başlangıç noktası olarak gördüğümüz Umuteli Sosyal Yardım Merkezimiz ile kurulduğu günden itibaren kadar sürekli sosyal ve yardım hizmetlerimizi arttırmaya, yardım noktasında halkımızın her anında üzerine düşen vazifeyi gerçekleştirmeye çalışıyor. Geçtiğimiz aylarda başladığımız 65 yaş ve üzeri yaşlıların ev temizliği ile bakım çalışmalarımız da bu hizmetlerin en yenisidir” dedi.
Aktaş, “Bugün Yeniceköy Mahallesinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailemizle birlikteyiz. Ailemize daha önce Umuteli Sosyal Yardım Merkezimiz tarafından çeşitli yardımlar sağlanıyordu. Ancak ailemizin evlerinin de bakıma ve tadilata ihtiyaçları vardı. Dolayısıyla belediyemiz hummalı bir çalışma ile ailemizin evinde elektrik, su tesisatları, mutfak, banyo, lavabo, evin iç, dış boyaları ve bahçe düzenlemesine varana kadar birçok alanda yenileme ve tadilat yaptılar. Ben ailemize evlerinin bu yeni halini güle güle kullanmalarını temenni ediyorum” diye konuştu.
65 yaş ve üzeri yaşlıların ev temizliği ile bakım hizmetinden faydalanabileceğini belirten Aktaş, “Yardım talep eden vatandaşlarımızın kimlikleriyle belediyemizin hizmet masalarına başvuru yapmaları gerekiyor. Şahsen başvuru yapamayacak durumda olan vatandaşlarımız ise 777 00 16 hattını arayarak başvuru yapabilirler” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.