Havadis16.com - 16 Ekim 2018, Salı

Spartacus’teki Canthara Türk kızı çıktı

18 Mart 2013
Spartacus’teki Canthara Türk kızı çıktı için yorumlar kapalı
Spartacus’teki Canthara Türk kızı çıktı

Türkiye’de dahil olmak üzere tüm dünyada büyük bir ilgiyle izlenen ‘Spartacus’, üçüncü sezonunda Türk asıllı bir oyuncuya da yer veriyor. Roma İmparatorluğu’na başkaldıran antik savaşçı Spartacus’ün başını çektiği isyanı konu alan dizinin final sezonunda, Türk asıllı Ayşe Tezel, iki bölümde Canthara isimli köle karakter olarak karşımıza çıkacak.

Başrolünde Yeni Zelandalı aktör Liam McIntyre’ın yer aldığı nefes kesen Spartacus serisinin final sezonu, ‘War of the Damned’, zengin oyuncu kadrosunda bir Türk oyuncuya da yer verdi.

Londra doğumlu olan Ayşe Tezel, sezonun altıncı ve yedinci bölümünde, Canthara isimli köle kız rolüne soyundu. Tezel’in canlandırdığı Canthara, Spartacus’ün isyancılardan oluşan ordusunun elinden kurtarılan Sinuessa en Valle kentinin ele geçirilmesinde büyük rol oynayan Sezar’a (Todd Lasance) ödül olarak sunulan iki kadından biri olarak beliriyor.

Güzelliğiyle dikkat çeken Tezel, iki bölüm boyunca Spartacus’ün ordusunu kuşatmak için uğraşan Roma ordusunda subay olan Sezar’ın iki kölesinden biri olarak rol alıyor.

AYŞE TEZEL KİMDİR?
Babası Türk, annesi ise Yeni Zelandalı olan Ayşe Tezel, Londra’da 1980 yılında doğdu. İlk bale dersini 3 yaşında alan Tezel, 8 yaşında repertuar tiyatrosuna yazıldı.

imdb.com sitesindeki biyografisine göre, Tiyatro Okulu’ndan mezun olduktan sonra Yeni Zelanda’nın en uzun süre ekranda kalan dizisi ‘Shortland Street’ ile televizyona adım atan Tezel, ilk film deneyimini ise ABD yapımı romantik komedi Miami Meet Me In ile yaşadı.

Televizyon kariyerine Yeni Zelanda’da devam eden ve şu an ‘The Blue Rose’ adlı dizinin kadrosunda yer alan Tezel, Spartacus’te konuk oyuncu olarak yer aldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.