Havadis16.com - 26 Eylül 2018, Çarşamba

“SPOR OYUNLARI 2016” BAŞLADI

18 Mart 2016
“SPOR OYUNLARI 2016” BAŞLADI için yorumlar kapalı
“SPOR OYUNLARI 2016” BAŞLADI

Uludağ Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen “Spor Oyunları 2016” etkinlikleri, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın öğrencilerle birlikte Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde Mediko Sosyal Tesislerine yürüyüşle devam eden etkinliğe Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru, Prof. Dr. Eray Alper, Prof. Dr. Mehmet Yüce, Genel Sekreter Prof. Dr. İsmail Sağlam, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay  “Spor Oyunları 2016”nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, 17 Mart-15 Mayıs tarihlerindeki oyunlard Uludağ Üniversitesi öğrencileri, öğretim üyeleri ve personelinin katılacağını, basketbol, salon futbolu, masa tenisi, tenis, satranç, eskrim, atletizm ve voleybol branşlarında dokuz fakülte, bir yüksekokul ve 12 Meslek yüksekokulunun yarışacağını açıkladı.

“SPOR BARIŞ VE KARDEŞLİK İÇİN YAPILIR”

Rektör Prof. Dr. Ulcay “Ülkemiz bugünlerde terör olaylarıyla haince saldırılara maruz kalırken, gencecik insanlarımızı da kaybediyoruz. Spor, barış ve kardeşlik için yapılır. Bizler, barış ve kardeşlik için yapılan organizasyonları hiçbir provokasyonun engellemesini istemiyoruz. Etkinliğin müzik ve eğlence kısmını iptal ettik ama spor oyunlarımız bugün itibariyle başlıyor. Sporun kardeşlik ve yarış olduğunu bilen bir nesil yetiştirmek için, spor oyunlarına olan desteğimiz devam edecek” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.