Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

Stat yeni çimlere kavuşuyor

30 Haziran 2017
Stat yeni çimlere kavuşuyor için yorumlar kapalı
Stat yeni çimlere kavuşuyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan ve mimarisi ile dünyanın heyecan verici 10 stadyumu arasında gösterilen büyükşehir stadyumunun zeminine yeni çimler serilmeye başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 1,5 yıldır kullanılan stadın zemininde bir daha sıkıntı yaşanmaması için daha kaliteli hibrit çim ile kaplama çalışmalarının başladığını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 400 bin metrekare proje alanı ve 190 bin metrekarelik inşaat alanıyla Bursa’nın en büyük anıtsal yapılarından biri olan Büyükşehir Stadyumunda hummalı çalışmalar devam ediyor. Takımın simgesiyle özdeş olarak timsah görünümünde inşa edilen stadyumda, timsah kafasını oluşturan bölümün inşaatı büyük ölçüde tamamlanırken, 1,5 yıldır kullanılan stadyumun zemininde yaşanan sıkıntılara da köklü çözüm getiriliyor. Zeminde suyu tam geçirmeyen kil tabakasından kaynaklanan sorunların çözümü için zemindeki mevcut çim tamamen kaldırılmıştı. Zemin tesviye işlemlerinin ardından ise daha kaliteli hibrit çim ekim işlemlerine başlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, dünya çapında bir eser olan stadyumda bir daha herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını belirterek, “1,5 yıldır kullanılan statta zeminde sıkıntı vardı. Suyu tam geçirmeyen kil tabakasından kaynaklanan eksikler vardı. Şimdi bu kil tabakasını değiştirirken riske girmemek için kaliteli hibrit çim ekiyoruz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.